Reklam
Reklam

47 gün sonra yeniden başkan…

Seçim günü, Beylikdüzü’ndeki Haldun Taner İlkokulu’nda oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu’yla birlikte saat 12.15’de oyunu kullanan Ekrem İmamoğlu, 16.55’de Seyrantepe’deki Seçim Koordinasyon Merkezi’ne geldi. Burada İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, çok sayıda milletvekili ve CHP’li belediye başkanlarıyla birlikte oy verme sürecini takip etti. 17.00’de sandıkların kapanmasının ardından 19.20’de ilk açıklama rakibi Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’dan geldi. 1

47 gün sonra yeniden başkan…
47 gün sonra yeniden başkan… reklam
Bu içerik 554 kez okundu.
Reklam

Seçim günü, Beylikdüzü’ndeki Haldun Taner İlkokulu’nda oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu’yla birlikte saat 12.15’de oyunu kullanan Ekrem İmamoğlu, 16.55’de Seyrantepe’deki Seçim Koordinasyon Merkezi’ne geldi. Burada İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, çok sayıda milletvekili ve CHP’li belediye başkanlarıyla birlikte oy verme sürecini takip etti. 17.00’de sandıkların kapanmasının ardından 19.20’de ilk açıklama rakibi Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’dan geldi. 19.15’de seçim yasaklarının kalkmasıyla birlikte CHP’nin kurduğu Anka Haber Ajansı’nda ve AKP’nin kendi seçim sonuç sistemlerinde İmamoğlu yarışa önde başladı. Yıldırım, Anadolu Ajansı verileri vermeye başlamadan yaptığı konuşmada Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etti ve İmamoğlu’nun kazandığını açıkladı. Yıldırım’ın açıklamalarının ardından bu kez ekranlarda İmamoğlu yerini aldı.


“SEÇİMİ BİR KİŞİ DEĞİL BÜTÜN İSTANBULLULAR TÜM TÜRKİYE KAZANDI”

Saatler 19.35’i gösterirken Saraçhane'deki İBB binası önünde toplanan vatandaşlar adita bir bayram coşkusu yaşadı. İmamoğlu'nun lehinde sloganlar attı, şarkı söyleyen vatandaşlar, davul zurna eşliğinde halay çekip, kutlama yaptı. Ellerinde Türk Bayrakları ve Ekrem İmamoğlu'nun resimlerinin üzerinde olduğu bayrakları sallayarak, ‘Her Şey Çok Güzel Olacak' diyerek, sevindi.


İMAMOĞLU'NDAN TARİHİ KONUŞMA

İmamoğlu burada coşkulu kalabalığa seslendi ve şu tarihi konuşmayı yaptı; “Seçimi bir kişi, bir parti, bir grup, bir kesim değil; bütün İstanbullular, bütün Türkiye kazandı. Bunu, şu an belki herkes tam olarak hissedemiyor ama göreceksiniz. Kısa sürede herkes görecek, sevecek. Bunu sağlamak için de canla başla çalışacağım. Hiç kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi dışlamadan çalışacağım. Bugün benim için sandıktan sefer görev emri çıkmıştır. Vatandaş bana İstanbul’un işsizlik ve yoksullukla mücadele seferberliğine, İstanbul’u yeşil alanlarla donatma seferberliğine, hızlı kaliteli ve ucuz ulaşım seferberliğini başlatmak ve sonuca ulaştırmak için kutsal bir görev vermiştir. Bu benim hayatımdaki en değerli, en gururlu, en onurlu görevdir. Bu görevi çocuklarıma, aileme tüm İstanbullulara mahcup olmadan, layıkıyla yapmaktan başka hiçbir gündemim başka hiçbir önceliğim yok ve olmayacak” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti