Reklam
Reklam

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Afrika'nın batı bölümünde yer alan Senegal, kıtanın hiç kuşku yok ki en renkli ülkelerinden biri durumunda.

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?
Senegal Vizesi Nasıl Alınır? reklam
Bu içerik 489 kez okundu.
Reklam

 

Afrika'nın batı bölümünde yer alan Senegal, kıtanın hiç kuşku yok ki en renkli ülkelerinden biri durumunda. Türkiye ile her daim iyi ilişkiler içinde olan Senegal'e her geçen yıl daha yoğun bir talep söz konusu. Özelikle 25 sene süren çatışma döneminin sona ermesiyle beraber ülke turizmi hızla hareketlenmeye başladı. Geçmişe kıyasla çok daha güvenli bir ülke olan Senegal, hem kıtaya ait geleneksel kodları hem de modern çizgileri bünyesinde barındıran özel bir ülke. Peki, Senegal Türkiye'den vize istiyor mu? Bu sorunu cevabına gelin daha yakından bakalım.

Senegal Vizesi Almak Zorunlu mu?

Ne yazık ki Afrika kıtasında yer alan pek çok ülkeye vize olmadan giremiyoruz. Senegal de Türkiye'ye vize uygulayan ülkelerden biri durumunda. Ülkemizde Senegal vize işlemlerinin odak noktasında başkent Ankara yer alıyor. Senegal'e gitmek isteyen Türk vatandaşları Ankara'da yer alan Senegal Büyükelçiliği'ne şahsen ulaşmak zorunda. Bu da şehir dışında ikamet eden vatandaşları oldukça zor durumda bırakabiliyor. Bordo pasaport sahibi her vatandaşın bu vizeyi alması zorunludur. Diğer pasaportlara sahip olan vatandaşlar ise Senegal'de 90 gün serbest dolaşım hakkı kazanırlar. Bazı Afrika ülkelerinde olduğu gibi Senegal'e girerken olası hastalıklara karşı önleminizi almak durumundasınız. Bu önlemlerin başında; sarıhumma aşısını yaptırmak ve resmi olarak aşı kartını elçilik binasına getirip ibraz ettirmek geliyor. Senegal vizesini alabilmek için bir diğer yöntem ise aracı yetkili kurumlardır. DEİK Afrika'nın resmi temsilcisi olan Vize İşlem Merkezi, bu konuda %100'lük bir yetkiyle donatılmıştır. Dolayısıyla Senegal vizesi için firmamızdan dilediğiniz zaman destek talep edebilirsiniz. Firmamız sizin adınıza gerekli işlemlere aracılık edecek ve sürecin daha hızlı neticelenmesi adına çaba gösterecektir.

Senegal Vizesi Ücreti

Geçerlilik süresi en az 6 ay olan pasaportunuzla birlikte başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Senegal vizesi için talep edilen evraklar çoğunlukla vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum vize fiyatları için de geçerli bir durum. Güncel evrak ve fiyat bilgisine Vize İşlem Merkezi ile irtibat kurarak öğrenebilirsiniz. Vize İşlem Merkezi ile yapacağınız Senegal vizesi başvuruları tamamen online ortamlardan gerçekleşebiliyor. Yapmanız gereken vize harcınızı yatırmak ve istenilen evrakları tarayıp tarafımıza ulaştırmak. Senegal vizesi için doldurmanız gereken form Fransızca ve Türkçe olarak hazırlanmış durumda. Toplamda 24 soru içeren formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız vizenizin başarılı olması adına oldukça önemli bir detay. Başvuru formunu dilerseniz çıktı alıp tükenmez kalemle, dilerseniz de elektronik ortamda doldurabilirsiniz. Senegal vizesi başvurularınız genellikle 10 gün içinde sonuçlandırılır.

Senagal Vize Türleri Nelerdir?

Senegal vizesi denildiği zaman akla gelen ilk vize türü elbette turistik vizedir. Yapılan başvuruların önemli bir çoğunluğunu turistik vizeler oluşturur. Turistik vizelerde başarı olasılığı oldukça yüksektir. Öte yandan arkadaş ziyareti vizesi, ticari vize, çalışma vizesi gibi türler de söz konusudur. Hangi vize türü olursa olsun yapacağınız vize başvurusu, Vize İşlem Merkezi'nin profesyonel ekibi tarafından güvenli bir şekilde yürütülecektir. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Vize İşlem Merkezi
Şehit Adem Yavuz Sok. No:18/12 Kızılay-ANKARA
Tel: 0312 419 09 22

 

senegal vize senegal vizesi vize işlem merkezi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti