Reklam
Reklam

DENİZ SAĞDIÇ’IN DENİM ESERLERİ BAYKANLAR TEKSTİL İŞBİRLİĞİYLE DENIM PREMIERE VISION MILANO’DA SERGİLENİYOR.

Denimi sanat eserlerine dönüştüren çalışmalarıyla tanınan sanatçı Deniz Sağdıç, son dönem üretimlerinden bir seçkiyi “Denim ReMade” başlığıyla Milano’da sergiliyor.

DENİZ SAĞDIÇ’IN DENİM ESERLERİ BAYKANLAR TEKSTİL İŞBİRLİĞİYLE    DENIM PREMIERE VISION MILANO’DA SERGİLENİYOR.
DENİZ SAĞDIÇ’IN DENİM ESERLERİ BAYKANLAR TEKSTİL İŞBİRLİĞİYLE    DENIM PREMIERE VISION MILANO’DA SERGİLENİYOR. hande
Bu içerik 1147 kez okundu.
Reklam

 

 

 Denimi sanat eserlerine dönüştüren çalışmalarıyla tanınan sanatçı Deniz Sağdıç, son dönem üretimlerinden bir seçkiyi “Denim ReMade” başlığıyla Milano’da sergiliyor.

Sanatında denime yalnızca bir malzeme olarak değil kendi deyimiyle “bir iletişim platformu” olarak yaklaşan Sağdıç, denimi şaşırtıcı formlarda yeniden biçimlendiriyor.

Öteden beri buluntu objeler, günlük kullanım nesneleriyle çalışan Sağdıç, kullanılmış denim pantolonlardan oluşan kimi çalışmaları sırasında denimin bir malzeme olarak geniş imkanlarının yanında barındırdığı derin düşünsel ve kavramsal anlamları keşfetmiş, böylece denim ile ilgili araştırmalarını derinleştirmiştir. Sanatçıya göre; denim, günümüz dünyasının belki de birincil sorunu durumundaki etnik, ekonomik ve kültürel sınır ve ayrışmaları tek başına kırmış, dünyanın uzak ve kırsal bölgelerinden, en kalabalık metropollerine kadar farklı kültürlere sahip bireylerin ortak paydası olmayı başarmıştır.

Tıpkı ten gibi insanı sarmalayan bir tekstil ürününün, ten renginin maalesef kimi zaman bir ayrışma konusu olabildiği medeniyetimizdeki evrensel konumu, Sağdıç’ın sanatı için eşsizdir. Bu nedenle farklı tekniklerde denimle oluşturduğu portre ağırlıklı çalışmalarıyla insanı insana hatırlatmayı, yeniden anlatmayı amaçlar.

Deniz Sağdıç’ın, Baykanlar Tekstil’in üretim süreçlerinden arta kalan denim parçalarını kullanarak ortaya çıkardığı eserlerden bir seçkinin yer alacağı sergi, 28-29 Mayıs tarihleri süresince Denim Premiere Vision Milano’da Baykanlar Tekstil’in özel olarak hazırladığı alanda izleyiciyle buluşuyor. Sanatçı ayrıca sergi süresince ziyaretçilerin katılımına açık olan yaratıcı atölye çalışması gerçekleştiriyor.

Denim Premiere Vision Milano 28-29 Mayıs 2019 tarihlerinde tüm dünyadan ziyaretçilere açık olacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti