Reklam
Reklam

Hukuki Danışmanlık

Hukuk, medeni devletlerde, insanların veya kurum-kuruluşların, birbirleriyle veya devletle ilişkisini, kamu ve kanun gücüyle destekli biçimde inceleyen ve düzenleyen disiplindir. Hukuka herkesin, her zaman ihtiyacı vardır. Yıllar içinde, dünyanın gelişmesiyle birlikte hukukun da kapsamı genişlemiştir ve uzmanlık gerektiren bir disiplin haline gelmiştir. Bu sebeple, kişiler veya kurumlar, hayatlarının farklı dönemlerinde hukuki desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu desteği yerine getiren kişiye de hukuk danışmanı denir.

Hukuki Danışmanlık
Hukuki Danışmanlık reklam
Bu içerik 200 kez okundu.
Reklam

 

               

 

Hukuk Danışmanı Görevi

 

                Hukuk danışmanı, kurumlara veya kişilere yönelik, giderici veya önleyici hukuki destek sağlar. Hukuki danışmanın birçok görevi ve sorumluluğu vardır. Bunlardan ilki, sözleşme kapsamındaki konuları açıklığa kavuşturmak ve hukuk konusunda profesyonel olmayan birinin de durumu anlamasını sağlamaktır.

 

                Hukuk danışmanı ayrıca, kişilere veya kurumlara, herhangi bir konuda harekete geçmeden önce, hukuki anlamda bir bilgilendirme yapar, eğer gerekliyse, düzeltmeler yapar ve sorunların önüne geçmeye çalışır.

 

                Danışmanlık hizmeti verdiği kişiyi veya kurumu, dava ya da şikayet durumları veya icra durumları hakkında bilgilendirmek ve bu durumlardan birinin gerçekleşmesi halinde, sürece dahil olup kişinin veya kurumun hak kaybı yaşamadan süreçten ayrılmasını sağlamak da hukuki danışmanın görevleri arasındadır.

 

                Hukuki danışmanlık hizmeti veren avukat mutlaka üzerinde dikkatli şekilde durarak seçilmelidir. Bilgi-birikim anlamında yeterli olmalı ve hizmet verdiği kişi veya kurum herhangi bir hukuki uyuşmazlık yaşamadan önce önlemleri alması gerektiğinin bilincinde olmalıdır. Mümkünse yüz yüze, eğer değilse e-posta veya tele konferans yoluyla bilgilendirmeler yapmalıdır.

 

Yazar: Avukat Melda Merve Tekcan

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti