Reklam
Reklam

Lazer Epilasyon

Bir çok insanın rahatsız olduğu şeylerden bir tanesidir istenmeyen tüyleri. Ağda, sıcak ağda, geciktirici ağda gibi çeşidi olan ağda yöntemi veya ip,cımbız gibi yöntemlerle geçiştirici çözümlere başvuran insanlar bu istenmeyen tüylerden kurtulmak istediğinde lazer epilasyon tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Lazer epilasyon bu bağlamda kalıcı olarak istenmeyen tüylerden seans yöntemiyle kurtulmanızda bir köprü olacaktır. Sizlerin en çok sorduğunuz soruları düzenleyerek cevap vermemiz gerekirse;

Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon reklam
Bu içerik 2370 kez okundu.
ReklamBir çok insanın rahatsız olduğu şeylerden bir tanesidir istenmeyen tüyleri. Ağda, sıcak ağda, geciktirici ağda gibi çeşidi olan ağda yöntemi veya ip,cımbız gibi yöntemlerle geçiştirici çözümlere başvuran insanlar bu istenmeyen tüylerden kurtulmak istediğinde lazer epilasyon tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Lazer epilasyon bu bağlamda kalıcı olarak istenmeyen tüylerden seans yöntemiyle kurtulmanızda bir köprü olacaktır. Sizlerin en çok sorduğunuz soruları düzenleyerek cevap vermemiz gerekirse;

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon olarak adlandırdığımız bu türkçe altyazılı porno yöntemde normal ışık dalgasından farklı olan lazer ışığı dalgası ; ışıkların uyarılmasıyla birlikte demet halinde tek bir dalga boyu olarak yayılmasıdır. Bu ışık demeti hedef bölgeye geldiğinde melanin pigmenti tarafından emilerek kıl köküne iner ve hedef gölgede ki kıl köklerini ısı yoluyla uyararak tahrip eder. Ayrıca kıla rengini veren melanin pigmentidir. 

Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Epilasyon yaptırmaya karar verip ilk seansın tarihini alan bayan ve bayların dikkat etmesi gereken tek husus, epilasyon yapılmasını istediğiniz hedef bölgenin tüylerine 15 gün boyunca dokunulmaması gerektiğidir. Böylece kıl tipi,sertliği,miktarı gibi etkenler rahatça görülebilir ve gözlemlenebilir hemde daha etkili ve verimli bir operasyon beklentisini arttırır. Tüyler gözlenlendikten sonra plan yapılır ve bu plan dahilinde hedef bölge temizlenir. Kıl tipi, sertliği ve yoğunluğu, cilt tipi gibi parametreler uzman dermatologlar tarafından incelenir ve cilde, kıl tipi ve yoğunluğuna  göre uygun bir cihaz seçilir. 

Lazer Epilasyonu Erkeklerde Yaptırabilir mi?

Lazer epilasyon, bütün epilasyon yöntemlerinden farklı olup kalıcı ve sağlıklı olduğu için çok sık tercih edilen bir yöntemdir. Bu bağlamda kadın yada erkek farketmeksizin uygulabilen lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden bayanlar kadar erkeklerin de kurtulmasını sağlayacaktır.

Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

Lazer epilasyon uzman dermatologlar tarafından tüy ve cilt yapısına göre seçilen doğru cihazlar ile yapıldığında son derece sağlıklı ve hiçbir zararı olmayan bir yöntemdir. Uzman dermatologlar tarafından hedef bölgede ki cilt yapısı ve cilt tipi, tüylerin yoğunluğu, sertliği, rengi ve miktarına göre yani kıl yapısına göre incelenerek ne tür bir cihaz ile seanslar yapılacağı seçilir. Kısacası hiçbir zararı yoktur. Lazer epilasyon FDA tarafından onaylı ve son 25 yıldır uygulanan bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Uzman dermatologlar tarafından incelenen kıl tipi ve cilt tipine göre uygun cihazlar seçilip seanslara başlandığından söz etmiştik. Peki lazer epilasyonun çeşitleri nelerdir? Bu çeşitler değiştikçe kıl köklerinde yine kalıcı kurtulma olur mu? Biraz bunlara değinecek olursak, cihazın dalga boyu deriye nüfuz ettiğinde emilecek dalga boyunun kapitesini gösterir. Dalga boyu kısaldıkça melanin pingmentleri tarafından kıl kökünde tutulması artar, dalga boyu uzadıkça da hissedilen acı daha fazla olur, lakin bunlar cihazlar arasında bulunan yöntemlerle ayarlanabilir. Lazer epilasyonun çeşitlerini sıralamamız gerekirse;

•  RUBY LAZER : 694nm dalga boyu olan bu lazer tipi, dudak üstü gibi bölgelerde ve açık tenli cilt tiplerinde daha etkilidir.

ALEXANDRITE LAZER : 755nm dalga boyu olan bu lazer tipi, yakında bulunan dokulara zarar vermeden büyük başlığı sayesinde geniş bölgeye hızla etki ederek seans süresini kısaltarak operasyonu erken bitirir. Etkili bir lazer tipidir. Orta tip yani çok koyu olmayan bir ten renginde ve koyu kıl rengine sahip olan cilt yapısında etkilidir. Dalga boyu arttıkça hissedilen acının daha fazla olduğunu söylemiştik, bu acının hissedilmemesi için, soğutucu sistemi kullanılır.
 
DIODE LAZER  : 800nm dalga boyuna sahip bu lazer tipi, ince tüylere sahip bölgelerde kullanılır ve çokta etkilidir. Cilde yakın mesafeden uygulanacağı için soğutucu jel ile birlikte kullanılır. Tüm cilt tiplerinde etkilidir ve batık kıl köklerine de etki gösterir. Ayrıca manuel ayarlanmasıyla birlikte koyu renkli cilt ve ten tiplerine de hiçbir zararı olmadan uygulanabilir.

ND: YAG LAZER : 1064nm dalga boyu olan bu lazer tipi, koyu ve açık ten tiplerde kullanılabilir. Dalga boyu arttığı için diğerlerine nazaran acıyı daha fazla hissettiren bir lazer türüdür. Açık tenli ve ince kıl tipine sahip olan bölgelerde diğer bölgelere nazaran daha çok etkilidir.
 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti