Reklam
Reklam

Tarımsal Verimde En İyisi

Türkiye'de tarımsal faaliyetler ekonomi alanında oldukça yüksek bir paya sahiptir. Ekonominin kalkınması ve halkın refah seviyesine yükselebilmesi için mutlaka tarıma destek ve teşviklerin ön plana çıkarılması ve devletin bu konuda sübvansiyon olanaklarını artırması önerilmektedir.

Tarımsal Verimde En İyisi
Tarımsal Verimde En İyisi Tufan
Bu içerik 218 kez okundu.
Reklam

 

 Ancak bu konuda önemli olan bir diğer adım ise tarım ile uğraşan çiftçilerin bilgilendirilmesi ve doğru ilaç ve gübre kullanımında girişimci sayısının artırılması gerekmektedir.

İşte bu noktada ülkenin kanayan yarasını sarabilmek için alanında en iyisi olmak vizyonu ile hareket eden Ufuk Tarım çiftçilere destek halindedir. Firma 1998 yılında kimyager olan Halim Aydın tarafından kurulmuştur. Firma kurucusu Aydın alanında oldukça bilgili, doktorasını yapmış ve gereken eğitimlerini yurt dışında tamamlamış firmasının adından pazarda oldukça söz ettiren başarılı bir girişimcidir.

Firmanın En Önemli Vizyonu

Firma standartlaşan vizyonlar dışında ucak bileti ülkemizde tarım alanında devletin vermiş olduğu desteklere katkı sağlamak yolunda bütün hizmetleri sunabilmek adına hareket ediyor. ‘Sağlıklı İnsan İçin Önce Sağlıklı Bitki’ anlayışı ile hareket eden firma üretmiş olduğu tarım ürünlerine kişilerin doğanın, toprağın ve diğer bileşenlere zarar vermeyecek kimyasallar kullanmayı vizyonu haline getirmiştir. İnsan sağlığını düşünerek hareket etmekte ve bu konuda en az kimyasal kullanımına dikkat ederek çalışma yürütmektedir. Avrupa standartlarında en önemli sertifikalar içerisinde bulunan HACCP (hazard of analysis critic control point) gıda güvenliği sertifikasına sahiptir.

İnsan sağlığına ve hassasiyetlerine ne denli dikkatli davrandıkları ve bu noktadaki özenli hallerini sertifikaları ile gözler önüne sermektedir. Ayrıca bütün bunların yanında firma İslami açıdan helal ürün noktasına dikkat eden kitle için üretmiş olduğu kimyevi madde ve gübre ilaçlarında kesinlikle helal gıda standartlarına uyulduğunu ifade etmektedir. Firma özelde Türkiye, genelde dünya tarımında en iyi isim ve kişilere zarar vermeden tarımı geliştirmek ve dünya seviyesinde üst sıralara çıkartmak için mücadele eden bir kimlik takınmaktadır.

Firmanın Üretmiş Olduğu Hizmetler

Tarım alanında çiftçinin ihtiyaç duyduğu her noktada firma yeterli düzeye gelmeye çalışmaktadır. Kuruluşu ve bünyesinde sağlamış olduğu hizmetleri ise şu şekilde açıklamak doğru olacaktır:

 • Organik tarım ile ilgilenenlere, EURO-GAP veya Konvansiyonel vs. alanındaki projelere yönelik tarımsal üretim projesine göre hareket etmektedir.
 • Endüstriyel bitkiler alanında bulunan pamuk, fındık gibi ürünlerde
 • Kişilerin tükettiği sebze, meyve ve diğer ürünlerin yetiştirilmesi noktasında
 • Kişilerin taleplerine göre her türlü ağaç meyvesinde dal temininde
 • Bahçe ile ilgilenmekten zevk alanlar için çiçek ve tohum temininde
 • Bitkilerin üç önemli sulama evresi konusunda salma sulama, damla sulama ve yağmurlama sulama ile besleme noktasında
 • Bitkinin ekilmiş olduğu toprağın killi, kumlu, bazik ve asidik gibi özelliklerine uygun olarak yetiştirilmesinde
 • Bitkinin ekim alanı hakkında sera, bahçe, açık alan veya örtü altı üretimine uygun olarak
 • Üretim konusunda yeterli bilgisi olmayan amatör veya oldukça profesyonel bilgiye sahip kişilere göre özel doz halinde veya tek doz halinde üretim seçeneğine göre
 • Kişilerin ihtiyaç ve tercihlerine göre çeşitli ebatlarda kimyevi madde temini
 • Topraktan alınan verimi artırabilmek adına PH düzenleyici gibi birçok alanda hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca bütün bu saydığımız noktaların dışında firma şu alanda da faaliyet göstermektedir.

Kendi Laboratuvarında Üretim ve Denetim

Firma alanında ve pazarında en iyisi ve en güzeli olabilmek için birçok girişimde bulunmaktadır. Bunun için çeşitli kimyevi maddelerin araştırılmasını ve sorunlarına karşı kendi üretimlerini sağlamak için tam donanımlı bir ekibi ve ARGE laboratuvarı bulunmaktadır. Bu konuda sorun yaşayan çiftçi ve üreticilerin talepleri doğrultusunda kendi bünyelerinde araştırmalar yaparak gereken kimyasal maddenin üretilmesi de sağlanmaktadır. Bunun için başvuran kişilere firma gerekli araştırmaları yaparak kimyasalın nasıl ve ne şekilde uygulanacağı noktasında kişiyi bilgilendirme hizmetleri de sağlanmaktadır.

Bu noktada üretilen kimyasal tarım ilaçları jel, sıvı veya katı toz halinde de üretilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda ARGE laboratuvarında piyasada bulunan ilaçlarında detaylı incelenmesini sağlamaktadır. Firma ÜR-GE çalışmaları ile birçok KOSGEB ve TÜBİTAK projeleri yapmış ve birçok ürün geliştirmeyi ve üretmeyi de başarmış vizyon sahibi bir işletmedir.

Dış Ticaret Pazarı

Firma hali hazırda üretmiş olduğu ürünler ve bilgiler noktasında sadece Türkiye pazarında değil dış dünyada da söz sahibi olmaktadır. Bu doğrultuda yaklaşık olarak 2004 yılından beridir 15 ülkeye mal ihraç etmektedir. Özellikle ihraç etmiş olduğu kimyasal ürünler konusunda ROOT-GROWER gibi özel kök geliştirici, FERRIX 6 EDDHA-Fe Şelatı, Agronom S250 (Sarı) Şeffaf Kükürtlü pH Düzenleyicisi gibi birçok ürün alanında dünyada söz sahibi olmayı başarmıştır. Yapmış olduğu ihracatlar sayesinde ülkemizi tarımsal ilaç ihracı konusunda 9. sıralara taşımıştır. Bu ürün meyvelerin olgunlaşmasına da yardımcı olmakta ve kalitesini artıran bir mikrobesin olarak piyasaya sürülmektedir.

Diğer Faaliyetleri

Firma üreticiye ve çiftçiye destekler sağlayabilmek adına birçok seminerler ve bilgi toplantıları da düzenlemeye çalışmakta veya bu toplantılarda söz sahibi olmaktadır. Bu amaç doğrultusunda 2007 yılında müracaat ederek süs bitkileri gübreleri konusunda tek doz faydalı gübre modeli patentini de bünyesine katmıştır. Bununla birlikte piyasada daha fazla söz sahibi olmak ve daha faydalı kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir. Ürünlerin yan ürününü üreterek daha az zarar vermeyi ve aynı işlevi daha farklı yöntemlerle başarabilmeye çalışmak adına projeler yürütmektedir. Bu konuda özellikle kükürtün vermiş olduğu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak ve etkinliğini daha da artırabilmek için agronom kükürt ürünü üretmiştir. Bu ve bunun gibi birçok ilaç ve gübre üretimi konusunda faaliyetleri bulunmaktadır.

Meyvelerde İyileştirme Çalışmaları

Firma ayrıca ilaç üretimi ve bitki korunması faaliyetleri dışında üretimde etkinliğin ve verimin artırılması içinde birçok çalışmalar yürütmektedir. Bu doğrultuda meyvelerin tanelerinin artırılması veya daha iri bir pozisyona gelmesi, yaprak dökülmelerinin önlenmesi ve daha canlı kalabilmesi ve meyvelerin daha hızlı olgunluk sağlayabilmesi için çeşitli tarımsal ilaçlarda üretmektedir. Çiçek dökülmesinin önlenmesi ve verimin artırılması içinde kullanılan tüm kimyasalların üretimi ve temini firma tarafında sağlanmaktadır. Firmanın kurumsal sitesine girerek besleme reçeteleri bölümden hangi ürünler hakkında çalışmaları olduğu ve hangi meyvelere yönelik çalışmaları ve ürünleri hakkında daha detaylı bilgi alma imkanınız bulunmaktadır.

Özetle

Firmanın yapmış olduğu faaliyetlere kısa bir özet geçmek gerekirse ülkemizde tarımın devlet tarafından desteklenmesi yanında firma da özel piyasada kendi üzerine düşen görevleri başarılı bir faaliyetle yürütmeye çalışmaktadır. Çiftçinin ve üreticinin sorunlarına çözüm odaklı yaklaşmakta ve tarımsal teşviklerde yaşanılan problemlerin kolayca giderilmesi noktasında üretim gerçekleştirmektedir. Tarımsal faaliyetlerinde herhangi bir sorun yaşayan kişilerin kolayca özüm bulacağı firmalardan birisidir.

Ayrıca hazırlamış olduğu kendi araştırmaları sayesinde elde ettiği ürünlerle de piyasa üstünde bir başarı sergileyerek kişiye ve sorunlara özel hareketli çözümler bulmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgi almak, sizlere sunmuş olduğu ürünler noktasında ürünlerin içeriğinin de bulunduğu kurumsal sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Site içerisinde firmanın tüm kimyasal ürünlerini laboratuvar etkinliklerini ve adresi ile iletişim numaraları hakkında kafanıza takılan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Oldukça profesyonel bir şekilde düzenlenmiş olan sitelerinde aramanız için kısa butonları da kullanabilirsiniz.

Tarım gübre
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti