Reklam
Reklam

Ankara Botoks İşlemleri

Kırışıklıklar ve deride ki çizgilerin geçici bir süre tedavi edilme yöntemine, botoks adı verilmektedir. İşlem 4-6 ay kadar kalıcılığını sürdürür. Fakat bu süre, kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulanan bölge ve yaş aralığı süre üzerinde etki sahibidir. Tedaviyi hamile ve emziren bayanlar hariç, herkes uygulayabilir.

Ankara Botoks İşlemleri
Ankara Botoks İşlemleri reklam
Bu içerik 1544 kez okundu.
Reklam

                                   

Kırışıklıklar ve deride ki çizgilerin geçici bir süre tedavi edilme yöntemine, botoks adı verilmektedir. İşlem 4-6 ay kadar kalıcılığını sürdürür. Fakat bu süre, kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulanan bölge ve yaş aralığı süre üzerinde etki sahibidir. Tedaviyi hamile ve emziren bayanlar hariç, herkes uygulayabilir.

Botoks işlemi kıssa sürede uygulanmaktadır. Kazayağı, alın boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak ve terlemeyi önlemek için uygulanan tedavi 15 dakika kadar sürer. Tedavi sırasında herhangi acı veya bir sızı hissedilmemektedir. Tedavi gören hastalar, botoks’un uygulandığı gün içinde kuaföre, spora ve saunaya gitmemesi önerilmektedir. Aynı gün içinde yatış pozisyonuna dikkat ederek, yüzüstü uyumamak gerekir.

www.drbuketyildirim.com sitesi üzerinden konu içeriği hakkında, ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Botoks işlemi, etkisini 5 ile 7 gün içerisinde net olarak göstermektedir. Bu işlemin herhangi bir zararı yoktur.

Botoks İşleminde Yüz Estetiği Uygulamaları

Yüz ve çevresi, kaz ayakları, kırışıklıklar, kaş arası, burun yan duvarı, Ağız ve boyun çevresindeki kırışıklıklar mimik kaslarının kasılması sonucu, meydana gelmektedir. Kaşın arasında ve burnun duvarındaki çizgiler, kişiye kızgın ifade vermektedir. Göz ve çevresinde, alındaki çizgiler kişiye yaşlı ifade görünümü vermektedir. Ağız ve etrafındaki çizgiler ise üzgün ifade vermektedir.

İşte botoks işlemi kasların geçici bir süre içinde kasılmasını engelleyerek, yorgun, kızgın, üzgün ifadeleri ortadan kaldırır. İşlem sonrasında kırışıklıklar azalarak, genç bir görünüm elde edilir. Ankara Botoks fiyatları ile estetik kolay hale gelmiş durumdadır. Uygulanan işlem, yüz anatomisini en iyi şekilde uygulayan kişilerle yapılmalıdır. Botoks işlemi, ince uçlu iğneler ile kırışıklıklara uygulanmaktadır. İşlem sırasında ağrı hissedilmese de acıma ve yanma olabilir.

Botoks Yüzde Hangi Alanlara Uygulanabilir?

Ankara Botoks fiyatları ile herkes artık daha kolay estetik uygulanabilmektedir. Fakat botoks’un yüzde uygulama alanları mevcuttur. Bunlar şu şekildedir;

  • Kişiyi yorgun ve yaşlı gösteren alın çizgilerine uygulanmalıdır.
  • Kızgın ifadeye neden olan Kaş arasındaki çizgilere uygulanmalıdır.
  • Göz ve etrafındaki kırışıklıklara, aynı zamanda kaz ayaklarına uygulanmalıdır.
  • Dudağın üstündeki ince çizgilere uygulanmalıdır.
  • Kaş kaldırma işlemi ve kaş pozisyonunu değiştirmek için kullanılmalıdır.
  • Boyun ve çevresindeki kırışıklıklar ile beraber, bandların düzeltilmesi için kullanılmalıdır.

Botoks İşlemi Tekrar Edilir Mi?

Oldukça kısa süren bu uygulama, 3 gün içerisinde net olarak ortaya çıkar. Aynaya bakıldığında, gözle görülür şekilde fark sağlanır. İşlemin yüze oturması birkaç hafta alabilir. Botoks İşlemi tek sefer uygulanan bir tedavi yöntemi değildir. İşlem zamanla etkisini kaybederek, kırışıklıklar tekrar ortaya çıkabilir. Bu nedenle uygulamanın 6 ya da 8 ayda bir tekrarlanması gereklidir. Ankara Botoks fiyatları ile bütçeyi zorlamayan,  ekonomik ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Botoks Hakkında Bilinmesi Gereken Ayrıntılar

Tedaviyi uygulama yaş aralığı 18 ile 65 arasındadır. Hastaların tedavi planlamaları, ciltlerine ve kaslarına göre değişim gösterir. Uygulama öncesinde, lokal anestezi içeren kremler uygulanmaktadır. Bu kremler sadece uygulanacak bölgeye sürülmektedir. Genel olarak dolaşım sağlamaz. Botoks işlemi uygulandıktan sonra, etkisi ne kadar geçse de eski halini almaz.

Doğal ve genç bir görünüm elde edebilmek için, doktorla konuşup işlemin dozu ayarlanmalıdır. Botoks işlemi çizgilerin yeni ortaya çıkmaya başladığı evrede uygulandığı takdirde, daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Fakat ifadeye oturmuş çizgilerde, tek başına botoks tedavisi yeterli olamayabilir. Alanlarında uzman ve eğitimli kişilerle çalışıldığı takdirde, işlemin riski yok denecek kadar azdır. İşlem uygulandıktan sonra, baş ağrısı, hafif kızarıklıklar, nezle ve grip gibi yan etkiler görülmesi olağandır.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti