Reklam
Reklam

Tişört Baskı

Tişört Baskı
Tişört Baskı Tufan
Bu içerik 67 kez okundu.
Reklam

Artık günümüzde insanlar mağazalardan satın aldıkları tişörtleri değil, bizzat kendi tasarladıkları tişörtleri giymek istiyorlar. Tişört baskı sayesinde kendi tarzını oluştur şeklinde bir akım başlatılmış oldu. İlk başlarda insanlara değişik gibi gelse de şu anda günümüzde en çok rağbet gören ve beğenilen akım haline gelmiştir. İnsanların bu yöndeki istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına birçok baskı teknikleri geliştirilmiş ve baskı yerleri açılmıştır. Burada önemli olan sizin bu baskı tekniklerinden hangisi ile iş yapmanız gerektiğini doğru seçmeniz olmaktadır.

Tişört Baskı Teknikleri

Bu alada o kadar çok teknik ve yöntem türedi ki siz bunlardan beğendiğiniz kumaşın türüne en uygun olanını seçmelisiniz. Burada sizle için baskı türlerinden en popüler olanlarından birkaçı incelenmiş ve sizlere sunulmuştur. Her tekniğin kendine göre olumlu ve olumsuz tarafları bulunabilmektedir. Fakat siz kumaşınıza uygun olan türü seçerseniz yaptırmış olduğunuz Tişört baskı birçok kez yıkansa da renginden ve kumaşının kalitesinden ödün vermeden sizlere hizmet edecektir. Şimdi incelemiş olduğumuz tekniklerden bazıları;

  • Süblime Baskı: Bu baskı türünde oluşturmak istediğiniz desen önce bir ekran üzerinde hazırlanır ve ardından hazırlanmış olan desen bir kağıt üzerine uygulanır. Uygulanması oldukça basit olan bu yöntemin dezavantajı ise sadece polyester türü kumaşlara uygulanabilir olmasıdır.
  • Transfer Baskı: Baskı türü mantığı olarak aşağı yukarı süblime baskısı ile aynı sayılmaktadır. Ancak bu baskı türünü avantajlı kılan özelliği ise sadece polyester kumaşlara değil, her tür kumaşa rahatlıkla uygulanabilir olmasıdır.
  • Dijital Baskı: Dijital baskı türü en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Çünkü hemen hemen her tür ve çeşitte kumaşa rahatlıkla uygulanabilmekte olan ve kolayca Tişört tasarla işlemi yapılabilen bir baskı tekniğidir. Bu türde yapmak istediğiniz hemen her şey tek bir makine üzerinden halledilebilmektedir ve seçmiş olduğunuz motifler en ince detayına kadar net bir şekilde yansıtılmaktadır.
  • Emprime Baskı: Bu teknik diğerlerine göre biraz daha karmaşık ve uzmanlık gerektirmektedir. Emprime baskı ile yapabilmek desen oluşturabilmek için, istediğimiz deseni öncelikle photoshop aracılığıyla çizmek gerekmektedir. Bu yüzden de bu alanda baskı yapacak kişinin işini bilen birisi olması gerekmektedir.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti