Reklam
Reklam

15 ilçe için itiraz dilekçelerini Yüksek Seçim Kurulu’na gönderdi.

İlçe seçim kurullarına başvuran AK Parti’nin Başakşehir, Beykoz, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Eyüp, Fatih, Maltepe, Silivri, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Sarıyer, Şile, Ataşehir, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Adalar, Bağcılar, Esenyurt, Beyoğlu, Kartal, Bakırköy, Esenler ve Sultanbeyli için oyların yeniden sayılması talebi kabul edilmişti. CHP de İl Seçim Kurulu’na başvurarak verilen yeniden sayım işlemine itiraz etmişti. İlçe seçim kurulları Çatalca, Silivri ve Kartal’da tüm oyların, 22 ilçede ise sadece geçersiz oyların sayılmasına karar vermişti

15 ilçe için itiraz dilekçelerini Yüksek Seçim Kurulu’na gönderdi.
15 ilçe için itiraz dilekçelerini Yüksek Seçim Kurulu’na gönderdi. hande
Bu içerik 228 kez okundu.
Reklam

İlçe seçim kurullarına başvuran AK Parti’nin Başakşehir, Beykoz, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Eyüp, Fatih, Maltepe, Silivri, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Sarıyer, Şile, Ataşehir, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Adalar, Bağcılar, Esenyurt, Beyoğlu, Kartal, Bakırköy, Esenler ve Sultanbeyli için oyların yeniden sayılması talebi kabul edilmişti. CHP de İl Seçim Kurulu’na başvurarak verilen yeniden sayım işlemine itiraz etmişti. İlçe seçim kurulları Çatalca, Silivri ve Kartal’da tüm oyların, 22 ilçede ise sadece geçersiz oyların sayılmasına karar vermişti. CHP İstanbul İl Başkanlığı önceki gün yeniden sayım kararı verilen 15 ilçe için YSK’ya iletilmek üzere İl Seçim Kurulu’na itiraz dilekçesi verdi. CHP’liler daha sonra, yeniden sayımına karar verilen 24 ilçe için de YSK’ya itiraz dilekçesi gönderdi.

Yapılan itirazlar sonucu İstanbul’un 29 ilçesindeki 76 ilçe kurulunda çalışmalar halen devam ediyor. 17 ilçede 25 ilçe seçim kurulundaki geçersiz oyların sayımı ise tamamlandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti