Reklam
Reklam

Yeni Sistemlerde Dudak Dolgusu Fiyatları

Genetik faktörler, ilerleyen yaş veya östrojen kaybı gibi faktörler dudaklarda incelme ve form kaybı gibi durumlar oluşturur. Dudaklarda oluşan bu form bozukluğu sonrasında dudak dolgusu işlemi iki farklı yöntem ile uygulanabilir. Bunlar cerrahi veya cerrahi olmayan yöntemler olarak dolgu ve Liposuction gibi iki farklı şekilde sağlanır.

 Yeni Sistemlerde Dudak Dolgusu Fiyatları
 Yeni Sistemlerde Dudak Dolgusu Fiyatları hande
Bu içerik 217 kez okundu.
Reklam

 

 

Genetik faktörler, ilerleyen yaş veya östrojen kaybı gibi faktörler dudaklarda incelme ve form kaybı gibi durumlar oluşturur. Dudaklarda oluşan bu form bozukluğu sonrasında dudak dolgusu işlemi iki farklı yöntem ile uygulanabilir. Bunlar cerrahi veya cerrahi olmayan yöntemler olarak dolgu ve Liposuction gibi iki farklı şekilde sağlanır.

İki farklı uygulama ile birlikte dudak dolgusu yapılması mümkün olurken, dudak dolgusu fiyatları da bu uygulamalardan hangisinin seçildiğini ve ne kadar malzeme kullanıldığı gibi değişkenlere bağlıdır. Her işlemde fiyatlar birbirinden farklı olmak üzere kullanılan malzemeler, işlem kalitesi ve uygulamanın yapılacağı klinik de farklılıklar gösterebilir. Hatta İzmir'de yapılan bir işlem ile İstanbul'da yapılan bir işlem arasında bile çok büyük fiyat farkları görülebilir.

2019 yılı içerisinde dudak dolgusu işlemleri için ortalama olarak 800 liradan başlamak üzere 2500 TL'ye kadar ulaşan fiyatları görülmektedir. Dudak dolgusu ile ilgili net fiyatları öğrenebilmeniz için bilhassa önceden medikal merkezler ile iletişime geçerek, uygulama kalitesine ve uygulama fiyatlarına dair bilgi almanız gerekir.

Dudak Dolgusu Uygulaması


Dudak dolgusu işlemi gerçekleştirmek için kullanılan yöntemlerden biri olarak dolgu maddelerinin seçilmesinde en yaygın madde olarak hyaluronik asit içeriği sağlayan Juvederm ve Restylane maddeleri yer alır. Bu maddeler ile uygulanan dolgu işlemlerinde enjeksiyon yöntemi kullanılır. İki madde birbirinden farklı olmak üzere uygulama sonrası kalıcılık süresi de değişiklik gösterir. Juvederm 12 aya kadar kalıcı bir sonuç oluştururken, Restylane 6 aya kadar kalıcı olabilir. Bu nedenle seçilen bu malzemelere göre de dudak dolgusu fiyatları değişim oluşturmaktadır.

 

Dudak dolgusu için kullanılan malzemeler ile dudak dolgusu fiyatları konusunda farklılıklar her klinikte kalıcılık süresi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Yaklaşık 30 dakika süren bir enjeksiyon kapsamında öncelikle lokal anestezi sonrasında ince iğneler ile enjeksiyon gerçekleştirilir. Uygulama tamamlandıktan sonra 2 saat hiçbir gıda tüketmemek yeterli olmaktadır.

Yağ transferi ile dudak dolgusu gerçekleştirilmesi için ise 2 aşama uygulanır. Öncelikle dudaklara enjekte edilecek yağ vücudun karın bölgesindeki yağ lazerleri sayesinde elde edilir. Liposuction ile elde edilen bu yağ toplanması sonrasında dudak içerisine enjeksiyon ile dolgu gerçekleştirilir. Dudak dolgusu için tek başına pahalı bir işlem olduğundan dolayı dudak dolgusu fiyatları konusunda da daha yüksek bir işlem sonucu oluşturmaktadır. Mutlaka hastane ortamında yapılır ve ortalama 2 saat gibi bir süre almaktadır.

İllere göre değişen fiyatlar incelendiğinde, Ankara'da 1000 TL’den başlayan işlemler, İzmir'de 800 TL gibi ortalama fiyatlar oluşturabilir. Ancak İstanbul'da çok daha yüksek kliniklerde 5000 TL gibi fiyatlarla dahi dudak dolgusu yapılabilir. Bu işlemler hakkında Dr.Oğuz Uçar'dan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Gözaltı Işık Dolgusu Neden Uygulanır?


Gözaltı bölgesindeki boşlukta yer alan yağ doku kaybolduğunda, ortaya bir çukur çıkar. Bu çukur nedeni ile görüntü ışığı yansıtmaz ve bir gölge görünmeye başlar. Dolgu sayesinde bu gölge ortadan kaldırılarak, düzleşme elde edilir ve ışık bu bölgede yansıyarak ışıltılı bir görüntü sağlar. Bu nedenle gerçekleştirilen bu dolgu işlemi gözaltı ışık dolgusu olarak adlandırılır.

 

Çoğu zaman direkt ışık dolgusu gerçekleştirilmesi ile göz altı çukurunun düzeltilmesi mümkün olmayabilir. Deride görülen bozukluklar, morluk gibi durumlar oluştuğunda öncelikle bunların düzeltilmesi de gereklidir. Genellikle morluk gibi bir durum bulunduğunda, ışık dolgusuna göre daha az bir yoğunluk gösteren hyaluronik asit ile vitamin ve farklı maddelerin karışımı sayesinde bir tedavi uygulanır. Sonrasında gözaltı ışık dolgusu uygulanarak, çok daha sağlıklı bir sonuç elde edilebilir.

Işık Dolgusu Uygulaması


Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu dolgu, kullanılacak malzemenin seçilmesinden sonra başlatılır. Göz çevresine bölgesel uyuşturma için lokal anestezi sağlanır ve sonrasında ağrı ve acı hissetmeden dolgu uygulaması yapılır. Direkt olarak deri altına değil kemik üzerinde gerçekleştirilen enjeksiyon ile yaklaşık 35 dakika süren bir işlem sağlanır.

 

Gerçekleştirilen işlem sonrasında gözaltında bulunan çukurlar dolarken, daha düzgün bir görüntü ortaya çıkar. Daha genç bir görüntü elde edilirken, şişlik ve morluk gibi görüntüler ortadan kalkar ve göz altı çizgileri azalır. Bazı hastalarda birkaç seans üst üste uygulanarak, daha kalıcı bir görüntü elde edilebilir.

İyi bir medikal merkez belirlenmesi ve iyi bir doktor seçilmesi ile birlikte gözaltı dolgusu için doğru fiyatlar ile başarılı bir sonuç elde edilebilir. 18 yaşın üzerindeki herkes bu uygulamayı yaptırabilir ve göz çevresinde herhangi bir zarar oluşmaz. Sadece iğne giriş yerlerinde bir kızarıklık ve gözaltında geçici hafif morluklar ortaya çıkabilir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti