Reklam
Reklam

Türkiye Jokey Kulübünden Dünya Kadınlar Gününe özel iki etkinlik

Sosyal sorumluluk projeleri ve toplumsal konulara olan duyarlılığı ile birçok faaliyette yer alan Türkiye Jokey Kulübü, Dünya Kadınlar Gününde de duruşunu ve hassasiyetini ortaya koydu. Gerek ülkemizde gerekse dünyada kadınların karşılaştığı ayrımcılık, baskı ve şiddete karşı insan hakları temelinde eşit bir düzen ihtiyacına işaret etmek ve bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla önemli etkinliklere imza atıldı.

Türkiye Jokey Kulübünden  Dünya Kadınlar Gününe özel iki etkinlik
Türkiye Jokey Kulübünden  Dünya Kadınlar Gününe özel iki etkinlik hande
Bu içerik 333 kez okundu.
Reklam

 

 

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale gelen Dünya Kadınlar Günü Koşusu, 9 Mart 2019 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu. 3 yaşlı dişi İngiliz taylarının birincilik mücadelesi verdiği bu anlamlı koşuyu, jokeyi Hışman Çizik ile Blanchard isimli safkan kazandı. Tayın sahibesi Esmer Culfa’ya kupasını Gözde Abraş takdim etti.

 

TJK Yönetim Kurulu’nun ev sahipliği yaptığı bu özel günde ayrıca, iş hayatında elde ettikleri başarılarla ön plana çıkan kadınlarımızın başarı hikâyelerinin yer aldığı Fark Yaratan Girişimci Kadınlar Fotoğraf Sergisi de saat 19.00’da ziyarete açıldı. Veliefendi Hipodromu Şeref Tribünü’nde düzenlenen sergiye Türkiye Varlık Fonu Genel Müdür Yardımcısı Çağatay Abraş ve eşi Gözde Abraş’ın da dâhil olduğu kalabalık bir protokol katılım gösterdi. Sergide hikayelerine yer verilen “Girişimci Kadınlar”a plaket ve çiçek takdim edilirken, serginin mimarlarından, TJK’nın ödüllü fotoğraf sanatçısı Kadir Çivici de plaketini TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya’nın elinden aldı.

 

Kadın girişimcilerin, yaşamış oldukları sıkıntılara rağmen iş dünyasında ulaştıkları başarıların daha çok bilinir hale gelmesi ve yeni başarı hikâyelerinin yazılmasına hizmet etmesi amacıyla düzenlenen sergi, Akatlar Kültür Merkezinde 11-17 Mart tarihleri arasında bir hafta boyunca ziyaretçilere açık kalacak.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti