Reklam
Reklam

İlerleme var ama yetmez, daha da artması lazım.

Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Tuzla Cami Mahallesi İrtibat Bürosu'nda kadın seçmenlerle bir araya geldi

İlerleme var ama yetmez, daha da artması lazım.
İlerleme var ama yetmez, daha da artması lazım. Admin
Bu içerik 6694 kez okundu.
Reklam

Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Tuzla Cami Mahallesi İrtibat Bürosu'nda kadın seçmenlerle bir araya geldi.

İnsanları bir arada tutan, bir ve bütün olmayı sağlayanların kadınlar olduğunu belirten Yıldırım, “Hepimiz, bütün insanlar sizin eseriniz. Onun için sizlerle çok ama çok gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Sağ olun, var olun değerli hanımefendiler.” diye konuştu.

Binali Yıldırım, 16 yıllık AK Parti iktidarında başarının arkasında hep kadınların olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Her seçimde siz, o seçimin gizli kahramanları oldunuz. Kapılar çaldınız, gönüllere girdiniz, bu davayı anlattınız. Şimdi de aynısını yapıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. İstanbul'da 261 kadın meclis üyesi adayımız var. Bizim usulümüz belli. Üçte biri kadın olacak, üçte biri genç olacak, üçte biri erkek olacak. Kadınla erkeklerin nüfusu aynı. 82 milyonun yarısı kadın, yarısı erkek ama kadınların iş hayatında, siyasette sayıları maalesef istediğimiz düzeyde değil. 2002'de kadınların iş hayatına katılımı yüzde 20'ydi, 16 yıl sonra bu sayı yüzde 35'e çıktı. Bir ilerleme var ama yetmez, daha da artması lazım.”

“TUZLA'DA ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATACAĞIZ”

Cumhur İttifakı'nın tek devlet, tek bayrak, tek millet, tek vatan, birliğin, dirliğin, kardeşliğin daim olması için gece gündüz çalışmak demek olduğunu ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunun için 31 Mart çok önemli. Kimin kiminle kol kola gittiğine aman dikkat edelim. Ülkenin bekası, istiklali, kardeşliği için bu yola Cumhur İttifakı olarak çıktık. Tuzla'da Cumhur İttifakı adayımız Şadı Yazıcı, İstanbul'da Binali Yıldırım. İnşallah sizlerin desteğiyle, hanımların desteğiyle Tuzla'da çok büyük bir başarıya imza atacağız. Bu heyecanı, bu isteği sizlerde görüyorum. Kalan 25 günü çok daha verimli bir şekilde değerlendireceğiz. Kadın elinin değmediği şehir, oyasız tülbente benzer. Onun için sizin elinizin mutlaka değmesi lazım. Kadınlarımızın yeni dönemde şehrin yönetiminde, sosyal hayatta, kültürel hayatta, iş hayatında daha fazla olmaları için sonuna kadar destek vereceğiz. Kararları kadınlarımızla beraber vereceğiz. Onun için Tuzla'dan birinci meclis üyesini kadın olarak belirledik.”

Her şeyin daha güzel olacağını vurgulayan Yıldırım, “Kadın elinin değdiği her işte güzellik vardır. 'Her başarılı erkeğin yanında bir güçlü kadın vardır' derler. Başbakan, meclis başkanı, belediye başkanı, bakan olabilirsiniz ama size bakan bir bakan vardır, o da burada. Onun için kadın-erkek el ele vererek ülkemizi daha güzel günlere birlikte taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti