Sanikhaber.com

Gürcistan FETÖ’ cü Mustafa Emre Çabuk’ un Sığınma Talebini Reddetti!

Gürcistan FETÖ’ cü Mustafa Emre Çabuk’ un Sığınma Talebini Reddetti!

Ailesiyle beraber sığınmak için Gürcistan’ a başvuran FETÖ’ cü Mustafa Emre Çabuk’ un bu isteği Gürcistan tarafından reddedildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’ nün okullarından birin de yöneticilik yapan Mustafa Emre Çabuk Gürcistan’ da mayıs ayında tutuklanmıştı daha sonra ailesi ve kendisi için sığınma talebi isteyen aynı kişinin bu istediği kabul edilmedi.

Gürcistan cephesinden yapılan açıklamada Tiflis’ te 24 Mayıs tarihinde tutuklanmış olan Mustafa Emre Çabuk’ un Türkiye’ ye iadesinde herhangi bir tehlike görülmedi. Gürcistan Bakanlığı Mustafa Emre Çabuk’ un ailesi ve kendisi için sığınma talebinin de kabul edilmediğini söyledi.

Gürcistan Bakan Yardımcısı Şota Rekviaşvili incelemelerin arkasından Mustafa Emre Çabuk ve ailesine sığınma yetkisinin verilmesine gerek olmadığını söyledi.

Mustafa Emre Çabuk sığınma başvurusunun ardından karar vermeden önce Türkiye de bulunan hapishaneler, Birleşmiş Milletlerin konuyla ilgili raporu ve AİHM’ in diplomatik konular ile ilgili raporların da incelendiğini söyleyen Bakan Yardımcısı Şota Rekviaşvili, “Yukarıdaki durumları analiz ettikten sonra, Gürcistan kanunlarına uygun olarak Bakanlık, Çabuk’a uluslararası koruma verilmesini uygun görmedi.” sözlerini söyledi.

Endişemiz Yok

Bakan Yardımcısı Şota Rekviaşvili Türkiye de bulunan hapishanelerde insan haklarına aykırı herhangi bir ihlalin bulunmadığını söyleyerek “Biz bu konuda 2015 ile 2017 arasında hazırlanan raporları inceledik. Raporların hepsi Türkiye’nin hapishanelerindeki durumların Avrupa standartlarına uygun olduğunu ve burada işkence olmadığını belirtiyor.” dedi.

Mustafa Emre Çabuk’ un Türkiye’ ye iade işlemlerinin sürdüğü söylendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ