Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Gar Katliam Davasına Bugün Devam Edildi, Davanın Görüldüğü Salonda Kavga Çıktı | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Gar Katliam Davasına Bugün Devam Edildi, Davanın Görüldüğü Salonda Kavga Çıktı

Gar Katliam Davasına Bugün Devam Edildi, Davanın Görüldüğü Salonda Kavga Çıktı

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki görülen davada müştekiler, yakınları, tutuklu sanıklar ve avukatları ile çok sayıda müşteki avukatı hazır bekledi. Duruşmayı CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan da izledi.

Duruşmada ilk olarak müştekiler Hamit Kurt, Suna Korkmaz, Özgür Benol, Yahya Hayta, Uğur Gümüşkaya, Murat Budak, Mürvet Akalın ve Berra Sancay’ın beyanları kabul edildi. Müştekiler, sanıklar ile yaşanan olayda ihmali, güvenlik tedbirlerinde kusuru olduğunu öne sürdükleri kamu görevlilerinden şikayetçi olduklarını belirtti. Bazı müştekiler terör saldırısının gerçekleştiği dönemde Başbakanlık görevini sürdüren AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’ndan da şikayetçi olduklarını belirtti.

Müştekilerden sonra, sanık Esin Altıntuğ’un Gaziantep’te bir gece evine gittiği “Tavukçu Cuma” lakabı ile bilinen Cuma Dabanıyassı tanık olarak sözlerine başvuruldu. Tanık Dabanıyassı, kızının bir Kur’an kursu kermesinde arkadaş olduğu sanık Esin Altıntuğ’un yapılan saldırıdan birkaç gece önce saat 23.05 sularında evine geldiğini, kocası evde olmadığı için ürktüğünü ve küçük bebeğiyle kendilerinde kalmak istediğini belirttiğini, bebeğe acıdığı için kendisinin de buna razı geldiğini söyledi.

Diğer sanıklardan sadece Mehmet Korkmaz’ı komşusu olduğu için tanıdığını ve onunla da sadece merhabalaştıklarını iddia eden Dabanıyassı, sanıklarla ya da saldırıyla alakası olmadığını, esnaflık işini yaptığını, Esin Altıntuğ’un yalan ifade ile kendisini terör örgütü DAEŞ mensuplarını Suriye’ye geçirmeye aracılık etmekle suçladığını belirtti.

DABANIYASSI HAKKINDA İDDİANAME HAZIRLANMASI TALEP EDİLDİ

Bazı müşteki avukatları tanık Dabanıyassı’nın yalan beyan verdiğini, ifadelerinde çelişkiler olduğunu öne sürerek, sanık Esin Altuntaş’ın samimi ifadesinde, kendisi ile diğer örgüt mensuplarını görüştüren şahısın “Tavukçu Cuma” olduğunu, bu kişinin örgüt üyelerinin Suriye’ye de gitmesinde yardımcı olduğunu söylediğini hatırlattı. Müşteki avukatları, tanık Cuma Dabanıyassı’nın tutuklanmasını, hakkında terör örgütü bağlantısı sebebiyle suç duyurusunda bulunulması ve iddianame hazırlanarak davaya sanık olarak katılmasını talep etti.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Selfet Giray, sanık Esin Altuntaş’a ifadesinin doğru olup olmadığı sorusunu yöneltti. Sanık Esin Altuntaş, ifadesinde doğruyu söylediğini belirtti.

Duruşma savcısı da tanık Dabanıyassı hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılmasının ve hakkında suç duyurusunda bulunulmasını mütalaa ederek istedi.

Mahkeme Başkanı Giray, tanık Dabanıyassı’nın tutuklanması isteğinin reddine, hakkında suç duyurusunda bulunulması talebinin de bu kişiyle alakalı soruşturma evrakının incelenmesinden sonra karar verilmesi hükmünü verdi.

Duruşmada daha sonra terör saldırısının sonrasında yaralılara müdahale eden taksi şoförü Nihat Özdemir tanık olarak ifadesi alındı.

Tanık Özdemir’in tanıklık yemini sırasında bazı sanıkların ayağa kalkmaması üzerine müşteki avukatları, durumu Mahkeme Başkanı Giray’a söyledi. Baştan yapılan tanıklık yemini anında da bir sanık ayağa kalkmadı. Bu sanık ile bazı müşteki avukatları arasında tartışmaya sebep oldu. Karşılıklı tartışma üzerine, salonda yer alan müşteki yakınları sanıklara tepkili hareketler sergiledi. Bazı müştekiler, sanıkların yer aldığı bölüme geçmeye çalışırken, sanıkların yer aldığı bölüme su şişeleri atıldı.

Gerginliğin yatışmaması üzerine sanıklar jandarmanın kalkanları arasında salondan atıldı. Duruşmaya ara veren Mahkeme Başkanı Giray, öğleden sonraki bölümünün seyircisiz yapılmasına karar verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ