Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Galatasaray' dan Beklenmedik Şekilde Gönderilen Ergin Ataman Birçok Konuda Önemli Açıklamalar Yaptı | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Galatasaray’ dan Beklenmedik Şekilde Gönderilen Ergin Ataman Birçok Konuda Önemli Açıklamalar Yaptı

Galatasaray’ dan Beklenmedik Şekilde Gönderilen Ergin Ataman Birçok Konuda Önemli Açıklamalar Yaptı

Galatasaray ile önemli başarılara imza atmış ancak yönetimin küçülmeye gitmesinden dolayı takımdan beklenmedik bir şekilde gönderilen başarılı koç Ergin Ataman yaptığı açıklamada herhangi bir takımla görüşmediğini bu sene dinlenmek istediğini dile getirdi.

Galatasaray Basketbol takımının eski koçu Ataman takımdan gönderilişi ile ilgili önemli detaylar paylaştı.

Rakipler gittikçe büyürken biz küçülmeye devam ettik!

“Aile olarak Galatasaraylıyız. Babam, ben, oğlum Galatasaraylıyız. 5 yıllık harika bir projede yer aldığım için onurluyum. Galatasaray taraftarı basketboldan heyecan alırken, yönetim basketbolda küçülmeye gitme kararı aldı. Rakiplerimiz büyürken biz küçüldük. 5 yılda bahsedilen 55 milyon harcandı tabii ki ama rakiplerinizle mücadele etmeniz için harcandı.”

Sponsor anlaşmaları için ben çalıştım.

“Yönetimlerin görevi şubelere kaynak yaratmaktır. Benim görevim değil. Mali başarıyı sağlamak yönetimin göreviydi. Bütçe 4 milyon euroya düşürüldü. Ve bu açıklama biz play-off oynarken açıklandı. Oyuncular o açıklamadan etkilendi. Yönetim olarak karar alsanız da bunu sezon sonu açıklarsınız. Benim için ciddi hayal kırıklığı oldu. Tek başımaydım, yalnız bırakıldım. Takım için sponsorlar ile bile ben görüştüm.”

EuroCup şampiyonluğunda herkes salondaydı!

“EuroCup şampiyonu olduğunda herkes salondaydı. Fakat işler biraz kötü gittiğinde kimseyi yanımızda olmadı. Real Madrid gibi bir takımı İstanbul’da 20 sayı farkla mağlup ederken bir grup taraftar benim istifa etmem için tezahürat yaptı.”

Aziz Yıldırım ve Fikret Orman maçlara gidiyor Dursun Özbek ise beni tebrik bile etmiyordu.

“Başkan Dursun Özbek aldığımız büyük galibiyetler sonrası bile hiç beni aramadı. Her zaman dik durmaya çaba gösterdim. Playofflar öncesi bir maçta sahadan atıldım. Bunlar olabilir, takımımı korumaya çalıştım. 3 maç ceza verdiler. O dönemde isterdim ki kulübün başkanı salona gelsin. Mesela Aziz Yıldırım ve Fikret Orman sürekli maçlara gidiyor.”

“Hem A Milli Takımı, hem de Galatasaray’ı çalıştırdığım bir dönem oldu. Başta Aziz Yıldırım olmak üzere birçok sert tepkiyle karşı karşıya kaldım. İkisi bir arada olmaz dendi, Fenerbahçe’den milli takıma oyuncu çağırmıyor dendi. O dönemki TBF Başkanı Harun Erdenay ve CEO Hidayet Türkoğlu, Galatasaray’ı bırakıp yalnızca milli takımda çalışmamı istediler. Fakat bunu yapamazdım, Galatasaray’ı bırakamazdım! Bu sezon yabancı bir takımda veya bir Türk ekibinde çalışma olasılığım yüksek değil. Bu yıl dinlenmeyi düşünüyorum. Henüz benim kabul edebileceğim bir proje önüme gelmedi. Şimdiye kadar sadece Galatasaray ile görüştüm. Başka hiçbir takımla temasım olmadı. Evet, Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan’ a kırgınım. Çünkü benimle el sıkıştılar ve sonrasında hiç aramadılar. Ve bunu baskılar sebebiyle yaptılar. Sinan Güler, Türk basketbolunun starı. Keşke Sinan, Fenerbahçe’ ye gitmek zorunda kalmasaydı. Benden vazgeçtiler ama keşke Sinan’ı takımda tutsalardı. Fenerbahçe’nin bütçesinin fazla olması, sürekli büyümesi ve büyük sponsorluk anlaşması yapmaları Fenerbahçe yönetiminin başarısı. Ben de bulunduğum kulüplerde ve Galatasaray’da bunu yapmak için çok çaba harcadım ama başaramadım. Kariyerimde birçok başarı elde ettim ama bunu başaramadım.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ