Sanikhaber.com

FETÖ’cü Teğmen’in Mahkemedeki Savunması! Asker Olarak Yargılanmaktansa Ölmeyi Tercih Ederim

FETÖ’cü Teğmen’in Mahkemedeki Savunması! Asker Olarak Yargılanmaktansa Ölmeyi Tercih Ederim

Edirne’de FETÖ darbe girişimi soruşturmasında 8’i tutuklu 22 askerin yargılanması sürecine Edirne 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediliyor.
Mahkemeye darbe girişiminden tutuklu Hidayet Arı, İsmet Sezgin, Kağan Kaya, Bülent Yılancı, Ali Soylu, Ramazan Altun, Ekrem Tekinaslan, Oğuzhan Çevik ve tutuksuz yargılanan 14 kişi katıldı.

İfadelerine başvurulan ve tutuksuz yargılanan Teğmen Şeref Karataş, FETÖ darbe girişiminin yaşandığı akşamdan televizyondan izledikleriyle haberi olduğunu ve kendisinin FETÖ darbe girişimi ile bir alakasının olmadığını söyleyen Karataş konuşmasında şunlara da yer verdi:
“Darbe girişiminin yaşandığı gece evimde oturmuş televizyon izliyordum. Görüntülerde köprünün kapatıldığını gördüm. Daha sonrasında üst düzey devlet yetkililerinin açıklamalarını dinledim. Saat 23.00 aralarında kışlaya gittim. Ortada bilgi kirliliği vardı. Hangi emirin doğru hangi emirin ihanet içerdiğini anlayamadık. Darbe girişimi karşısında durmak için teçhizatlarımızı kuşandık. 06.00’da verileceği söylenen çıkış emrini bekledik. Saat 06.00 olmasına rağmen emir gelmediği için çıkamadık.”

Darbe girişimini engellemek için çabaladığını, ihanet içerisinde olmadığını anlatan Karataş, “15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini engellemek için bir şey yapmamış veya bunu geri çevirmiş olsaydım suç işleyecektim. Ben Türk milletinin, vatanı için canını vermeye hazır bir askeri olarak asla ihanet içerisinde olmadığımı, görevimi layığıyla yapmaya çalıştığımı söylemek istiyorum. Darbe girişimi ile ilgili şahsıma yöneltilen suçları kabul etmiyorum.” şeklinde savunmasını yaptı. Mahkeme halihazırda devam ederken darbe girişimi ile ilgili diğer şahısların da ifadeleri alınmaya devam ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ