Sanikhaber.com

FETÖ’cü alçakların halen kullanmakta olduğu haberleşme ağı deşifre edildi !

FETÖ’cü alçakların halen kullanmakta olduğu haberleşme ağı deşifre edildi !

Eskişehir’de, FETÖ’nün jandarma yapılanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, örgüt mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen Facebook gibi görünümlü yeni bir mesajlaşma ve chat  programı ortaya çıkarıldı. Örgüt üyelerinin programı kullanmak için herkese açık, kablosuz internet ağını tercih ettiklerini belirleyen p

OPERASYONLARDA ELE GEÇİRİLEN METARYELLER TEK TEK İNCELENDİ

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 15 Temmuz 2016’dan itibaren örgüt ile ilgili yapılan detaylı çalışmalarda, operasyonlarda ele geçirilen materyaller incelendi.

Araştırmalar sırasında, İl Jandarma Komutanlığında görevli rütbeli askerlerden sorumlu bir “örgüt imamı”nın cep telefonunda bulunan program, polisin dikkatini çekti.

Uzman ekibin incelemesi sonucu terör örgüt üyelerinin birbirleriyle iletişimde kullandığı, sosyal paylaşım sitesi Facebook ara yüz görünümlü ancak içeriği örgütün bilişim uzmanları tarafından özel ve şifreli şekilde dizayn edilmiş bir program deşifre edildi.

Polis, FETÖ’nün şifreli haberleşme programı olan “ByLock” benzeri söz konusu uygulamanın halen örgüt üyelerince  sık sık kullanıldığını tespit etti

Eskişehir’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) jandarma yapılanmasına yönelik hız kesmeyen çalışmalarda, örgüt mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen ara yüzü sosyal paylaşım sitesi Facebook görünümlü yeni bir mesajlaşma yazılımı ortaya çıkarıldı. Bu program sayesinde, örgüt üyelerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar yeni bir boyut kazandı.

HERKESE AÇIK KABLOSUZ AĞ TERCİH EDİYORLAR

Örgüt üyelerinin programı kullanmak için herkese açık, kablosuz internet ağını tercih ettiklerini belirleyen polis, FETÖ’nün şifreli haberleşme programı olan “ByLock” benzeri söz konusu uygulamanın halen örgüt üyeleri tarafından aktif olarak kullanıldığını belirledi.

TERÖRİSTBAŞININ MESAJLARINA ULAŞILDI

Deşifre edilen programdan, örgüt üyelerinin gördükleri rüyaları ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in mensuplarına yönelik açıklamalarını içeren çeşitli mesajlara ulaşıldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ