Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
FETÖ 'cü teröristlerin MİT TIR'ları kumpasından Kozanlı Ömer çıktı! | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

FETÖ ‘cü teröristlerin MİT TIR’ları kumpasından Kozanlı Ömer çıktı!

FETÖ ‘cü teröristlerin MİT TIR’ları kumpasından Kozanlı Ömer çıktı!

FETÖ’nün kumpas toplantısını eski Emniyet imamı Osman Hilmi Özdil yönetti. TIR’ların durdurulması sonrası ABD Büyükelçiliği ile görüşme yapan firari imam Bayram Andaç da Özdil’le 41 telefon konuşması yaptı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan  MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin hazırlanan yeni iddianamede, Terör örgütü  FETÖ imamlarının kumpası Diyarbakır’da örgütün Emniyet imamı Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil başkanlığında gerçekleştirilen bir toplantı ile kurguladıkları söylendi.
ABD Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu ile TIR’ların durdurulduğu günlerde telefon görüşmeleri belirlenen terör örgütü FETÖ imamı Bayram Andaç’ın da Özdil’le kez 41 telefon da görüşme gerçekleştirdiği anlaşıldı.

BANK ASYA’YA 20 BİN TL !
İddianameye göre  Kayseri, Çorum, Ankara ve Adana gibi illerde FETÖ bağlantılı çeşitli dershane ve okullarda öğretmenlik ve müdürlük  yapan Andaç, 2010 – 2015 arasında Hatay’da, 2 Eylül 2015 itibariyle de Mardin’de öğretmenlik yaptı. Andaç’ın, Fetullah Gülen’in 17/25 Aralık hükümete yönelik darbe girişimi sürecinde verdiği talimatla ve talimatlarla, Bank Asya’ya 20 bin 167 TL yatırdığı ve telefonunda ByLock ve dinleme programları yüklü olduğu da belirlendi.

Kanun Hükmünde Kararname ile devlet kurumu görevinden ihraç edilen Andaç’ın, Hatay ve Osmaniye’de görev yapan astsubay ve uzman çavuş rütbelerindeki terör örgütü mensuplarından sorumlu “Öğretmen”(imam) olduğu da anlaşıldı. Andaç’ın TIR’ların durdurulduğu 19 Ocak 2014 günü ve bir gün öncesinde Adana ile Osmaniye civarlarında olduğu saptandı. Şüphelinin çok sayıda sahte hat kullandığı, bu hatlarla TIR’ların durdurulması olayını organize eden diğer FETÖ imamları ile telefon görüşmesi kurduğu kaydedildi.

41 TELEFON GÖRÜŞMESİ GEÇEKLEŞTİRDİ !!
Terörist imamın kendi ismine kayıtlı telefondan, bir zamanlar FETÖ’nün Türkiye Emniyet İmamı olan Kozanlı Ömer kod adlı Osman Hilmi Özdil’le toplam 41 defa görüştüğü tespit saptandı. Soruşturma sürecinde ifade veren gizli tanık da TIR’ların durdurulması kararının alındığı Diyarbakır’daki toplantıya Kozanlı Ömer’in başkanlık ettiğini belirtti.

İMAMLAR HABER ALDI

İddianameye göre FETÖ’nün, devlet içindeki kadrolara sızan kriptocu elemanları vasıtasıyla, 30 Mayıs 2016’da MİT TIR’larını durduran imamlara yönelik gerçekleştirilen operasyondan yaklaşık 2 hafta önce haberdar olarak 18 Mayıs günü şüphelilerin kaçmasını ve saklanmasını sağladığı anlaşıldı. Şüpheli Andaç’ın 19 Ocak 2014’te Adana’da TIR’ların durdurulmasının hemen ardından 20 Ocak 2014 ve sonrasında ABD Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu’nu arayarak görüşmeler yaptığı da saptanmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ