Sanikhaber.com

ETEK ÇEŞİTLERİ

ETEK ÇEŞİTLERİ

UZUN ETEK

Öncelikle bahsetmek istediğim konu eteğin tarihi ile alakalı olacaktır biraz. Günümüzde orta yaş grubu olarak nitelendirdiğimiz kadınların vazgeçilmezleri arasında yer etek bu günden tam 41 yıl önce ilk olarak İngiltere de kullanılmaya ve üretilmeye başlamıştır. O zamanlar inanca ve toplumun inandığı din gereği ahlak kurallarına aykırı olarak görülen etek yani mini etektir.

Etek bedenin belden aşağısına giyilen ve genellikle sıklıkla yani toplumlar hariç kadınlar için üretilen ve bacakları olmayan giysiye ürüne verilen adlandırmadır.

ETEK ÇEŞİTLERİ

Kısa etek, uzun etek, deri etek, pileli etek gibi birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bugünlere kadar yani 20. Yüz yıla kadar genel olarak Avrupa da ki tüm toplulukların ülkelerim medeniyetlerin kadınları etek giymekteydiler. Kadınlar için tam olarak modası olan ve aksesuar olarak görülen etek aslında ilk başlarda üretildiği zaman öyle olmadığını görmekteyiz. Peki bu ne zamandan beri kadınlar için aksesuar süs ve moda haline gelmiştir. 1970 ler de özgürlüğün simgesi olarak bilinmeye başlayan etek ve aynı zaman da uzun etek ile birlikte kot pantolon kadınlar için bir kıyafet zorunluluğundan çıkıp modası olan ve aksesuar olarak kullanılan giyim haline dönüşmüştür.

Etekler kısasından uzununa, kalem gibi birden fazla modelleri bulunmaktadır ve kabarıklarına her devirde rastlandığı gibi günümüz de ki süren moda da buna devam edilmektedir. İş yaşamında günlük hayatta veya herhangi bir arkadaş gezmesin de dahi şık olmak ve rahat giyinmek için doğru uzun etek uygun bir üstüne giyilecek olan kıyafetle mesela bluz gibi birleştirerek altına giyilecek şık ve rahat bir ayakkabı ile seçmiş olduğunuz kombine çeşidini tamamlamış ve güzel bir iş çıkardığınızı göreceksiniz.

Romantizmin ruhu temsil edilen pileli uzun etek zarif ve şık duruşu ile elagan bir tarza sahip olup hanımların gayet beğenebilecekleri ve beğendikleri olan bir tercih olmaktadır. Kadınlar mevsim ne olursa olsun havanın sıcaklığı ve soğukluğu ile pek ilgilenmeyip uzun etek giyme rutinlerini devam ettirmektelerdir.

Bu onlara çok yakışan ve rahat olmalarını sağlayan ve zaten kadınlarımızın da rahatlığa ne kadar önem verdiğini buradan bile anlayabiliriz. Onlar için bazı faktörlerin hiçbir önemi yoktur onlar kendi istekleri için şık olmak için uzun etek giymeye devam edeceklerdir.

 

Ürünleri incelemek için tıklayın. https://www.dilvin.com.tr/etek-modelleri

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ