Sanikhaber.com

Eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal Adalet Yürüyüşü Hakkında Çok Sert Açıklamalar Yaptı

Eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal Adalet Yürüyüşü Hakkında Çok Sert Açıklamalar Yaptı

Eski İstanbul Barosu Başkanlığı yapan ve aynı zamanda akademisyen olan Ümit Kocasakal Adalet Yürüyüşü ile ilgili eleştirel sözler söyledi. ‘Ben bu ülkenin bölünmez bütünlüğüyle sorunu olanlarla, Cumhuriyetle ve Atatürk’le sorunu olanlarla, emperyalizmin işbirlikçiliğini yapanlarla yürümem’ diyerek gündeme damga vurdu.

Konuşmasına katılanların geçmişte ki pek çok kumpas ve tertibe destek sağlamış olabileceğini ifade ederek sürdüren Kocasakal, CHP’nin, partinin kurucusuna düşman kişilerle yürümeyeceğini belirtti.

Kocasakal şu ifadelere yer verdi: Ben bu ülkenin bölünmez bütünlüğüyle sorunu olanlarla, Cumhuriyetle ve Atatürk’le sorunu olanlarla, emperyalizmin işbirlikçiliğini yapanlarla yürümem. Atatürk düşmanları ile de yürümem. Şöyledir benim kafamdaki şey; Atatürk düşmanı için onun da hakkı, adaleti elde etmesi için yürürüm ama Atatürk düşmanı ile yürümem hele ki yürüyüşü yapan CHP ise.

Oraya gelen bir çeşit insanların kim olduğu, ne olduğu daha önceden Atatürk ile alakalı neler söylediğini bilmiyor muyuz? Aptal mı herkes? Bir de sen CHP isen, hem ülkenin hem partisinin kurucusunun düşmanı ile yürüyemez.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ