Sanikhaber.com

Enişte Katilinden Dürüst İtiraflar; “Aklımda Fikrimde Yerinde”

Enişte Katilinden Dürüst İtiraflar; “Aklımda Fikrimde Yerinde”

Kişilik bozukluğu ve anksiyete bozukluğu teşhisinin konulması üzerine Adana Devlet Hastanesi’nden 11 Temmuz 2013 tarihinde yüzde 48 engelli raporu ile çıkan Tufan Kurt, bu raporla engelli kamu personeli sınavına dahil oldu. Sınavı kazanan Kurt’un, Antalya’ya ataması gerçekleşti. Geçen sene Eylül ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde engelli memur olarak göreve başlamak üzere Antalya’ya giden Tufan Kurt, ev tutuncaya kadar ablasıyla eniştesinin oturduğu Aksu İlçesi Kundu bölgesindeki otel lojmanında ikamet etmeye başladı. Öne sürülen iddialara göre alkol ve at yarışı oynama alışkanlığı olan Tufan Kurt, üzerindeki parayı da harcamamak için eniştesi Resul Bolat’a teslim etti.

Kurt birkaç gün sonra verdiği parayı almak isteyince ikili arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından Tufan Kurt, eniştesi Resul Bolat’ı kabak dolması oymak için kullanılan bıçakla öldürdü. Yaşanan olaydan sonra gözaltına alınan Tufan Kurt, verdiği ifadede yaklaşık 20 senedir psikolojik tedavi gördüğünü belirtti. Kendisine yüzde 48 oranında engelli raporu verildiğini belirten Tufan Kurt, “Bu hastalığımla ilgili birçok ilaç kullanıyorum. Hastalığımdan dolayı alkol de alıyorum. Devletin bana vermiş olduğu engelli maaşı ile geçiniyorum” dediği öğrenildi.

Eniştesinin devamlı olarak ablasını azarladığını ve ailesine küfürler ettiğini iddia eden Kurt, devletten aldığı engelli maaşını da beraber kaldıkları için eniştesine verdiğini belirtti. Kendisinde hiç para kalmayınca harçlık olarak 20-30 lira istemesi üzerine eniştesinin kendisini evden kovduğunu iddia eden Kurt, bu sebeple geceyi sahilde geçirdiğini belirtti. Ertesi gün büfeden bira alıp içtikten sonra öğle saatlerinde yeniden eve gidince eniştesinin kendisine küfür ettiğini ve saldırdığını iddia eden Kurt, Ben de kendimi korumak amacıyla sadece bir kez vurdum. Daha sonra eniştem lojman içerisine koşarak gitti. Kısa süre sonra elinde sopa gibi bir şeyle çıkarak bana yeniden saldırdı. Ben de yerdeki dolma oyacağını alıp kendimi korumak amacıyla bir defa vurdum. Olay sırasında şeytan muhakememi kapattı” dediği öğrenildi.

’ALLAH’A ÇOK ŞÜKÜR AKLIM DA FİKRİM DE YERİNDE’ DEDİ

Gönderilen rapor, davanın 5’inci duruşmasında okunup dosyaya yerleştirildi. Mahkeme Başkanı Mutlu Çat’ın, Rapora göre sağlam gelmişsin” dedikten sonra Tufan Kurt, Rapora bir diyeceğim yok. Allah’a çok şükür aklım da fikrim de yerinde” şeklinde yanıt verdi.

Duruşmada, can veren Resul Bolat’ın ilk evliliğinden kızı Dudu Bolat, sanığın en ağır cezayla cezalandırılmasını talep etti. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için bir sonraki tarihe ertelendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ