Sanikhaber.com

El-bab Uzun Zaman Sonra Huzurlu Bir Ramazan Ayı Geçirecek

El-bab Uzun Zaman Sonra Huzurlu Bir Ramazan Ayı Geçirecek

Halep’in kuzey bölgesinde yer alan El-bab’ta yaşayan insanlar uzun senelerdir süren iç savaşın arkasından onbir Ayın Sultanı Ramazan ayının gelmesinin sevincini yaşıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri Özgür Suriye Ordusu aracılığıyla DEAŞ’lı teröristlerin elinden alınan Halep’in kuzeydoğusunda yer alan El-Bab ilçesinin cadde ve sokaklarında ki büyük mutluluk ve hareketlilik savaş öncesi zamanları hatırlatıyor.

El-Bab’da Ramazan Ayının Gelmesi ile Güzel Görüntüler Ortaya Çıktı

Ortalama 100 bin vatandaşın geri geldiği ilçenin bir yanı savaşın etkisinde kalan ev ve iş yerleriyle doluyken diğer yanında bulunan mahallelerde ise canlılık sürüyordu. İlçenin güvenliğini ise Türkiye’de yetiştirilen daha sonra ise Suriye’ye gönderilen yerli polis ve asker üstleniyor.

“Türklere ve Türkiye Devletine Çok Teşekkür Etti”

El-bablı olan 45 yaşındaki Celal Cedid senelerdir Suriye halkına büyük destekte bulunan Türkiye’ye teşekkürlerini sundu. Günümüzde hala binlerce Suriye vatandaşının Türkiye topraklarında huzurlu bir şekilde hayatlarına devam etmesini dile getiren Celal Cedid, “Bu ramazana mutlulukla giriyoruz. 6 yıl savaştan sonra huzurlu bir ramazan geçirmemizi Rabb’im bize nasip etti, bunda Türk kardeşlerimizin büyük bir desteği var. Bab’da başlangıç olarak Hz. Ömer Camisi bakım ve onarımdan geçirildi. Türkiye Diyanet Vakfına da bunun için teşekkür ediyoruz bize bu camiyi tekrar kazandırdıkları için. Türkiye halkına ve cumhuriyetine teşekkür ediyoruz. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz.” diyerek güzel söylemlerde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ