Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Dünyanın Beklediği G20 Zirvesi Yarın İtibariyle Başlıyor! Zirve İçin Yoğun Güvenlik Önlemleri Alındı | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Dünyanın Beklediği G20 Zirvesi Yarın İtibariyle Başlıyor! Zirve İçin Yoğun Güvenlik Önlemleri Alındı

Dünyanın Beklediği G20 Zirvesi Yarın İtibariyle Başlıyor! Zirve İçin Yoğun Güvenlik Önlemleri Alındı

Bu yıl düzenlenecek olan G20 zirvesi Almanya bünyesinde gerçekleşecek. Yarın başlayacak olan görüşmeler için ülke liderleri Hamburg’a gelmeye başlayacaklar. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu akşam itibariyle Hamburg’a gitmesi bekleniyor. Erdoğan’ın kalacağı otelde üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sofitel Hotel’de kalacağı söylendi.

Almanya’da bir ilk olacak olan G20 zirvesi Hamburg’ta yapılacak. 7-8 Temmuz tarihleri arasında sürecek olan görüşmelere katılacak olan ülke liderleri bugün Hamburg’a gitmeye başlayacaklar. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın gelişi sırasında Avrupa üzerinde uçuşlar 2-3 saat durdurulacak.
Verilen bilgiler dahilinde görüşmelerin konusunun ise ekonomik güçlenme, mülteci sorunu, kadın ve sağlık, Afrika ile birliktelik, kara para aklama, yolsuzluk ve teröre karşı birliktelik gibi konuların işleneceği öğrenildi.

Dün akşam saatleri itibariyle bir de G20 karşıtı protesto gösterisi gerçekleşti. 7 bin 500 kişinin katıldığı gösteri Messe Halle fuar alanı etrafında gerçekleşti.  Polis gözetimindeki olaylarda herhangi bir can kaybı yaşanmazken bazı bölgelerde maddi hasarlar gerçekleşti. Ülkenin çeşitli yerlerinde gerçekleşen gösterilerde faaliyet gösterecek kişiler de Hamburg’a geldi. “G20’ye Hoşgeldiniz” mitingi ile birlikte protesto gösterilerinin de başlayacağı bildirildi. Güvenlik önlemlerini artıran polis ekipleri olayların büyüyebileceği ihtimalinin mevcut olduğunu kaydetti.

7-8 Temmuz’da Hamburg’da düzenlenecek olan zirveye 65 ülkeden 4800 gazeteci katılım sağlayacak. Güvenlik önlemleri için de G20’nin yapılacağı yerin çevresinde 20 bin polis görevlendirildi. G20 Zirvesi etrafından trafik tamamen kapatılırken, bir çok işyeri de çalışmaya kapatılacak.
İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ