Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Dünya Sağlık Örgütü (WHO)"Her Yıl 7 Milyondan Fazla İnsan Sigaradan Hayatını Kaybediyor"Açıklamasını Yaptı. | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Dünya Sağlık Örgütü (WHO)”Her Yıl 7 Milyondan Fazla İnsan Sigaradan Hayatını Kaybediyor”Açıklamasını Yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO)”Her Yıl 7 Milyondan Fazla  İnsan Sigaradan Hayatını Kaybediyor”Açıklamasını Yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yapmış olduğu araştırmalara göre , sigara tek başına ölümlerin sebebi olarak önlenebilir hastalıkların önlenememesi durumunda, sigara hastalıkların ana nedenini oluşturuyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO),yapılan araştırmalara göre ortalama dünyada her yıl 7 milyondan fazla kişinin tütün tüketimi nedeniyle hayatlarını kaybediyor, tütün ürünlerinin dünya ekonomisine sağlamış olduğu yıllık kazanç 1 trilyon 400 milyar dolardan fazla bir kazanç elde edildiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında yayımladığı bildirimde, tütünün üretilmesi,dağıtılması ve atıkları “korkunç çevre tahribatlarına” yol açtığı kaydedildi.

YAPILAN ARAŞTIRMALARA GÖRE 300 SİGARA 1 AĞACIN YOK OLMASINA NEDEN OLUYOR

Yapılan araştırmalara göre göre, tütün yetiştiriciliği ormanın yok olması yeşilliğin bitmesinin önünü açıyor ve üretilen her 300  sigara (1,5 karton) bir ağacın yok olmasına neden oluyor.  Yaklaşık olarak Dünyada günde 10-15 milyar sigara satılıyor ve bunların atıkları çevreye çok zarar veriyor.

DÜNYADA HER YIL 7 MİLYONDAN FAZLA İNSAN  SİGARADAN HAYATINI KAYBEDİYOR

Sigara kullanmak çok büyük zararlara yol açıyor maddi ve manevi olarak. Dünyada yaklaşık her yıl 7 milyondan fazla insanın tütün ve tütün ürün tüketimi nedeniyle hayatını kaybediyor. Sigara kullanmanın tek başına önlenebilir ölümlerin başlıca sebebi olduğunu vurguladı.

Araştırmalar sonucu sunulan raporda, sigara ve diğer tütün ürünleri kullanımının dünya ekonomisine sağlamış olduğu yıllık miktar 1 trilyon 400 milyar dolardan fazla olduğu ifade edildi.

Tütün ve tütün kullanımının tüm insanları,milletleri ve bölgesel kalkınmayı birçok açıdan tehdit ettiğini gösteren raporda, dünyada sigara içen 860 milyon yetişkinin düşük ve orta gelirli ülkelerde bu oranın yüksek olduğunu bildirdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ