Sanikhaber.com

Donald Trump Twitter Üzerinden Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Donald Trump Twitter Üzerinden Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Amerika Birleşik Devleti Başkanı olan Trump, Amerikan bir kanalı iki sunucusunu hedef göstererek yaptığı paylaşımlarının yarattığı karışıklık üzerine sosyal meyda hesaplarını iyi kullandığını savundu. ABD Başkanı Donald Trump, Twitter adlı sosyal medya hesabı üzerinden  “Benim sosyal medyayı kullanışım alışıldık Başkan tipine uygun değil… Modern zaman Başkan tipine uygun” ifadelerini kullandı. Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump, Amerikan bir kanal da görev alan programcılar  Mika Brzezinski ve Joe Scarborough’ yı hedef gösterdiği açıklamalar ülke de büyük ses getirmişti.

Donald Trump açıklamalarında, Mika Brzezinski için  “taş kadar aptal”, Joe Scarborough hakkında ise “deli” ifadelerine yer vermişti. Beyaz Saray sözcüsü tarafından, söylenilen bu ifadeler savunulurken Başkan Trump’ ın yaptığı bu paylaşımlar Demokratlar kadar Cumhuriyetçiler’ den de kınama yedi.

Donald Trump’ ın yaptığı açıklamalar yüzünden çalışma ekibinin de endişelendiği ülke basınında yer edindi.

Başkan Trump sosyal medya ile ilgili yaptığı açıklama da ise şunları söyledi:

“Yalancı ve sahtekar haber medyası, Cumhuriyetçileri ve diğerlerini sosyal medyayı kullanmamam yönünde iknaya çalışıyor. Ama hatırlayın; ben seçimleri, röportajlar, mitingler ve sosyal medya sayesinde kazandım”

Amerika Başkanı Trump, CNN ile ilgili de “bir yardımcısı ile ilgili Kongre soruşturması başlatıldığı” haberini geri çekmesi üzerine olayla ilgili dalga geçti. “Sonunda CNN’in, yalan haber ve çöp gazeteciliği yaptığının anlaşılmasından son derece mutluyum. Zamanı gelmişti” ifadesini kullandı. Bu haberle ilgili olarak Amerikan haber kuruluşu CNN içinde başlatılan soruşturma sonucunda 3 gazeteci istifa etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ