Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Doğal Gaz Kullananlara Uyarı: Bağlantı Malzemesi İçin Ayrıca Bir Ücret Ödemeyin | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Doğal Gaz Kullananlara Uyarı: Bağlantı Malzemesi İçin Ayrıca Bir Ücret Ödemeyin

Doğal gaz bağlantısı kuran bazı iç tesisat firmalarının, sayaç montajı ve bağlantı malzemeleri için kullanıcılardan yüksek ücretler üzerine GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, kullanıcılara “Bağlantı malzemesi için ayrıca bir bedel ödemeyin.” uyarısını yaptı.

Doğal Gaz Kullananlara Uyarı: Bağlantı Malzemesi İçin Ayrıca Bir Ücret Ödemeyin

Doğal gaz bağlantısı yapan bazı iç tesisat firmalarının, sayaç montajı ve bağlantı malzemeleri için kullanıcılardan yüksek bedeller talep etmesi üzerine GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, abonelere “Bağlantı malzemesi için ayrıca bir bedel ödemeyin.” uyarısını yaptı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), kısa süre önce doğal gazda milyonlarca aboneyi ilgilendiren sayaç montajıyla ilgili önemli bir düzenleme yaptı. Abonenin, doğal gaz sayaç bağlantı malzemesi ve montaj bedelini, dağıtım şirketi yerine iç tesisatı yapan firmaya ödemesi kararlaştırıldı.

Habertürk’te yer alan habere göre bu karar sonrasında piyasada fırsatçılar ortaya çıkmaya başladı. Bazı iç tesisat firmalarının, bu işlemler için abonelerden “fahiş” bedeller talep ettiği yönünde şikayetler gündeme geldi. Firmaların, abonelerden 100 TL dolayında para istedikleri öğrenildi.

ABONELER BU PARAYI ÖDEMELİ Mİ?

Bu soruyu, şehir içi doğal gaz dağıtım şirketlerinin çatı örgütü GAZBİR’in Başkanı Yaşar Arslan yanıtladı. Arslan, sayaç bağlantısı ve montaj işleminin iç tesisatın bir parçası olduğunu söyledi. Abonelerin bağlantı malzemesi için bir bedel ödemeyeceğini, bağlantı malzemelerine ilişkin bedelin iç tesisat dönüşüm maliyetinin içinde tanımlandığını vurguladı.

Arslan, EPDK’nın bu düzenlemeyi, bağlantı malzemelerine ilişkin maliyetleri netleştirmek, hem şehir içi gaz dağıtım hem de iç tesisatçıya mükerrer ödemeyi önlemek amacıyla yaptığını belirtti, söz konusu bedelin iç tesisat dönüşüm maliyeti içinde yer aldığına özellikle dikkat çekti ve aboneleri uyanık olmaları konusunda uyardı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ