Sanikhaber.com

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Yer Alan Ares Kimdir? Gerçek Tarihte Var Mıdır?

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Yer Alan Ares Kimdir? Gerçek Tarihte Var Mıdır?

TRT 1′ in sevilerek izlenen tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul 3. sezon tamamen Vasilyus belası ile geçti bir türlü öldürülemeyen Vasilyus, sezon finali öncesi Ertuğrul tarafından öldürüldü izleyiciler rahat bir nefes aldı ancak Diriliş Ertuğrul dizisin de Karacahisar Kalesi’ nin başsız kalması üzerine 4.sezonda yeni bir tekfur atancak. İşte sevilen Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezonun da en önemli düşmanlardan bir tanesi de diziye yeni tekfur olarak katılacak olan Komutan Ares olacak.

Ares Bizans İmparatorluğunun en önemli komutanlarından biri olarak cesareti ve saldırgan kişiliği olan bir komutan olarak dikkat çekse de aynı zamanda Ares dinine de bağlı birisidir. Komutan Ares zekası ile Ertuğrul Bey’ e karşı çok iş çıkaracaktır. Ertuğrul Bey ise gelecek sezonda Moğol belasına karşı öncü kuvvetlerini uç beyi olarak durdurmaya çalışırken aslında güçsüz olarak bilinen Karacahisar kalesinden gelen fitnelere maruz kalacak ve zorluk yaşayacaktır.

Komutan Ares Gerçek’ te Kimdir?

Gerçek olan tarihte Karacahisar Kalesi’ nin Komutan Ares diye bir tekfuru yoktur; bu Ares karakteri dizi senaristleri tarafınca hayal olarak oluşturula bir komutan olarak gözükmekte. Devletin resmi kayıtların da Komutan Ares adlı bir komutan yer almamakta ancak Karacahisar Kalesi tarafından tekfuru olan Vasilyus öldükten sonra İmparatorluktan tarafından yeni bir tekfur atanmıştır.

Ares Ne Zaman Diziden Çıkacak?

Dizinin gelecek sezon finali ise sinemada yayınlanacaktı. Tahmin edilen düşüncelere göre Diriliş Ertuğrul’un finalinde Komutan Ares ölecek ve onun yerine de imparatorluk tarafından yeni bir komutan daha atanacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ