Sanikhaber.com

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreterinden ‘CHP 15 Temmuz’da Ne Yapacak’ Sorularına Yanıt Geldi! CHP de Meydanlarda!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreterinden ‘CHP 15 Temmuz’da Ne Yapacak’ Sorularına Yanıt Geldi! CHP de Meydanlarda!

Cumhuriyet Halk Partisi’nden yapılan açıklamaya göre CHP, tüm teşkilatlarıyla birlikte Türkiye genelinde tüm illerde 15 Temmuz’da yapılacak olan törenlere katılacağını söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, kimin yaptığı ve nasıl yapıldığı önemli olmaksızın tüm darbelere ve darbe girişimlerine karşı olduğu ve bu minvalde her türlü çabayı ve duruşu göstereceği açıklaması yapıldı. Cunhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır yaptığı bildiride, devlet yapılanmasına sızmış bir takım hain kimselerin 15 Temmuz darbe girişimini yaptığını  hatırlattı.
Bu hain darbe girişiminin, Türk Milleti’nin ve TBMM’nin destansı mücadelesi karşısında direnemediği ve bertaraf edildiğine değinen Sındır, “15 Temmuz’da halkımız ve Gazi Meclisimiz, FETÖ’nün devleti ve demokrasiyi yok etmek isteyen darbe girişimine ‘dur’ dedi. CHP olarak 15 Temmuz’da şehitleri anacağız, gazilerimize sahip çıkacağız. Ancak fırsatçılık yapılarak 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL’i asla kabul etmiyoruz.” şeklinde ifadelere yer verirken Cumhuriyet Halk Partisi’nin de milletle birlikte 15 Temmuz’u anma törenlerinde meydanlarda olacağını ifade etti ve CHP bünyesindeki tüm teşkilatlara yazılı olarak bildiri yapılacağını açıkladı.
Sındır, darbe girişimi gecesi 250 kişinin şehit olduğunu ve 2 bin kişinin yaralandığını anımsattı. Bu ülkede gelecekte böyle olayların meydana gelmemesi için demokrasi ve laikliğin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Sındır yaptığı açıklamada ayrıca, devlet yönetiminde hak eden kişilerin o görevde yer alması gerektiğini; demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti bünyesinin korunması için her şeyin yapılması gerektiğini anlattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ