Sanikhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 180 Günde 260 İcraat Gerçekleştirilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 180 Günde 260 İcraat Gerçekleştirilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 180 gün için gerçekleştirilecek olan eylem planını açıkladı. 180 günde icraatların yapılması için düğmeye basan hükümet yeni yatırımlar yapmayı hedefliyor. Erdoğan, bu hedefler ile önemli adımların atılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatı ile çalışmalarına başlanan 180 günlük eylem planı dahilinde hükümet, 6 ayda vatandaşa ve toplumun tümüne dokunmasıyla beraber 260 icraat yapmış olacak.

Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında son yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın önemli gündem maddelerinden biri olan 180 günlük eylem planı olarak kayıtlara geçti. Bakanlar, kendi alanları ile ilgili proje önerilerini Başbakanlık Müsteşarlığı’na daha önceden sunmuştu. Toplantıda, verilen projelerin çok fazla olduğu, bunların 180 günlük sürede hayata geçirilmesi olasılığının olmadığı belirtildi. Bakanlara, “Tüm bakanlıklar projelerini 10 madde ile sınırlandırsın” şeklinde talimat verildi. Projeler ve icraatlar titizlikle seçilirken “vatandaş için önemli olan, kısa sürede gerçekleşme olasılığı bulunan ve toplumda rahatlatma yaratacak projeler” kriterleri dikkate alınarak seçim gerçekleştirilecek. Yani eylem planı baştan sona tüm maddeleri ile vatandaşın hayatına girmiş olacak. Sonuçları hemen görülebilecek projeler düşünülerek acilen hayata geçirilecek. Bakanlar verilen bu talimatlar çerçevesinde kendi hazırlıklarını revize ederek 10 madde ile sınırlı hale getirdi. Başbakanlık Müsteşarı’nın başkanlığında tüm bakanlık müsteşarlarının katıldığı toplantılar düzenleniyor. Bu toplantılarda eylem planına girecek konular ele alınıyor. Hazırlık tamamlandıktan sonra metin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, metinle ilgili son talimatları verecek ve onaylayacak. Son şeklini alacak 180 günlük eylem planının 15 Temmuz sonrası açıklanması bekleniyor.

ÖNEMLİ PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK
Yeni yapılan planlamaya göre, 180 günlük eylem planı Başbakanlık yardımcılıkları da dahil 26 banlık olduğu için yaklaşık 260 maddelik proje ve icraattan oluşturulması hedefleniyor. Hükümet, 6 ay içinde toplam 260 icraat yaparak ekonomiden ticarete, ekonomiden KOBİ’lere kadar birçok alında önemli adımlar atmış olacak. Yapılacak projelerle istihdamın artması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ