Sanikhaber.com

CHP, Maltepe’de Yapılacak Olan Miting İçin Davet Edilenleri Açıkladı. Saadet Partisi’de Davet Aldı

CHP, Maltepe’de Yapılacak Olan Miting İçin Davet Edilenleri Açıkladı. Saadet Partisi’de Davet Aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü 9 Temmuz Pazar günü bitecek. Kılıçdaroğlu yürüyüşün sonrasında Maltepe’de büyük bir mitingde açıklamalar yapacak.

Pazar günü için alınan önemleri CHP İl Başkanı Cemal Canpolat açıkladı. Canpolat:

Genel Başkanımız 7 Temmuz Cuma saat 09. 00’da Gebze’de yürüyüşe başlayacak. 11. 30’da Çayırova’dan geçerek İstanbul sınırlarına giriş yapmış olacak. 8 Temmuz Cumartesi günü 07. 00’de yürüyüş başlayacak. Pendik’te öğlen molası gerçekleşecek. 8 Temmuz günü yürüyüş sonlanacaktır. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun 9 Temmuz 17. 00’de Maltepe’de kendini bekleyen milyonlarla buluşacak.

CHP İl Başkanlığı olarak şu ana kadar 11 bin STK’ya, meslek odası, siyasi parti ve derneklere davetiye gönderdik. Pazar günü sendikalar, meslek odaları, farklı dünya görüşlerine sahip adalet isteyen birçok siyasi parti burada olacaklarını teyit etti. DİSK, KESK’e bağlı yüzlerce yapı katılacak öte yandan ÖDP’den Saadet Partisi’ne kadar geniş bir yelpazede yalnızca adalet isteyen herkes burada olacak. İstanbul’da 958 mahalleden Maltepe’ye araç kaldıracağız, ulaşımla ilgili bütün tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Yaklaşık 3000 araç mahallelerden kalkacak. Bu alanda en az 1. 5 milyon yurttaşımız olacak, alana giriş 17. 00 itibarıyla başlayacak. Alanda deniz yolu dahil olmak üzere 4 farklı yerlerde arama noktaları olacak.

Cemal Canpolat ayrıca o gün yapılacak olan provokasyonu engellemek için her türlü önlemin sağlandığını söyledi, emniyete bu konuda teşekkür etti. Canpolat : Valilik ile her türlü koordinasyon içindeyiz, şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadık dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ