Sanikhaber.com

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe’de Enis Berberoğlu’nu Ziyaret Etmesinin Ardından Açıklamalarda Bulundu!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe’de Enis Berberoğlu’nu Ziyaret Etmesinin Ardından Açıklamalarda Bulundu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalet yürüyüşünü gerçekleştirmesinin ardından tutuklanan Enis Berberoğlu’nu ziyaret etmek için Maltepe Cezaevi’ne gitti. Burada kendisini ziyaret eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir takım açıklamalarda bulundu.

“ADALETİN MAHKUM EDİLDİĞİNİ GÖRDÜK”

Ziyareti gerçekleştirmesinin ardından dışarıda kendisini bekleyen basın mensuplarına Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet saraylarda değil aslında. Üzerinde adalet sarayı yazılan binalarda bugünkü koşullarda adalet dağıtılmıyor. Adaletin mahkum edildiğini gördük. Haksız yere suçlanan insanların hapse atılması toplumun vicdanında derin yaralar açar. Enis Bey bu örneklerden birisi. Uzun süre gazetecilik yaptı. Enis Bey anılarını yazıyor. Umarız adalet yerini bulur ve kısa süre içerisinde tahliye olur. Alınan karar ağır bir karar. Hukukla, adaletle bağdaşmayan bir karar. “Adalet ağır yürür ama mutlaka hedefine varır” diye bir ifade var, biz de birgün adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz.” şeklinde açıklamalar gerçekleştirdi.

Enis Berberoğlu Kimdir?

Diğer adı Kadri olan Enis Berberoğlu, 5 Haziran 1956 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gazeteci ve aynı zamanda yazar olan Enis Berberoğlu 2014 yılında CHP Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı görevine başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 5-6 Eylül 2014 tarihleri arası Ankara’da gerçekleştirilen 18. Olağanüstü Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne seçildi. 14 Eylül 2014 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından İletişim ve Medya ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine atandı. TBMM 25.ve 26.Dönem İstanbul milletvekili olarak seçilmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ