Sanikhaber.com

Chp Eski Genel Başkanının Sahibi Olduğu Halk TV Satılıyormu?

Chp Eski Genel Başkanının Sahibi Olduğu Halk TV Satılıyormu?

CHP eski genel başkanının sahibi olduğu Halk TV’nin satışa çıkarıldığı iddia edildi. Uçankuş adlı bir haber sitesinin haberine göre Halk TV 30 milyon bedelle satışa çıkarıldı. İddiaya göre Hakan Aygün’ün başında bulunduğu haber kanalında skandal haberler sonrası tartışmalar yaşanmış ve kanal içinde sert tartışmalar yaşandığı söyleniyor.

Çıkan haberler üzerine Halk TV internet sitesinden Şaban Sevinç bir yazı kaleme alarak Halk TV’nin satılmadığı ve satılmayacağını açıkladı. Şaban Sevinç yazısını  ”İzleyicilerimizle, daha doğrusu Mustafa Kemal’in askerleriyle omuz omuza sürdürdüğümüz aydınlık Türkiye idealinin peşinden koşmaya daha da hızlanarak devam edeceğiz” diyerek tamamladı.

Konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Deniz Baykal’ın ne diyeceği merak konusu. Konuyla ilgili ayrıntılar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Hakan Aygün Kimdir?

Hakan Aygün, 29 Ekim 1962 tarihinde Giresun’da doğmuştur, 1986 yılında Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosunda gazeteciliğe başladı. Eğitimden, sağlığa ve parlamento muhabirliğine kadar pek çok alanda görev yaptı. 1991 yılında Cumhuriyet Gazetesi’nden ayrıldı. O dönemde liberal çizgiyi benimseyen Aktüel Dergisi’nin Ankara Temsilciğini üstlendi. Özel TV’lerin kurulmasıyla Türkiye’nin ilk özel televizyoncuları arasına katıldı.

Hakan Aygün, Show TV Ankara Temsilciliği, Milliyet Gazetesi Haber Müdürlüğü (İstanbul), görevlerinde bulunduktan sonra Star TV’de yaptığı, 1996-1998 yılları arasında hazırlayıp sunduğu Gece Hattı programıyla reyting rekorları kırarak, Türkiye’nin ünlü ekran yüzleri arasına girdi. Star Tv’den ayrıldıktan sonra 1 yıla yakın süre ATV’de Kahvaltı Haberleri kuşağını hazırlayıp sundu. Ardından dönemin popüler kanallarından Kanal 6′nın ana haber anchormanliğini üstlendi.

Daha sonra çalıştığı Flash TV gibi kanalların ana haber bültenlerini yönetip sundu. Merhum gazeteci Ufuk Güldemir‘le beraber kurdu. Türkiye’nin ilk internet haber sitesi “haberturk.com” projesinin de isim ve fikir babasıdır.

Ortağı Ufuk Güldemir’in ölümünden sonra Habertürk grubundaki hisselerini Güldemir’in mirasçılarıyla birlikte Ciner grubuna sattı. Ardından Takvim Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. Sonra da “Habertürk”, “Yarın”, “Evet” ve “Bugün” Gazetelerinde sürdürdü.

Hakan Aygün 2011 yılında radikal bir karar alarak konvansiyonel medyada artık ekrana çıkmama ve köşe yazmama kararı aldı.

“Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendim” dediği Halk TV’yi tek kuruş para almadan gönüllü olarak yönetiyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ