Sanikhaber.com

Bitcoin Ve Altcoin Farkları Nelerdir?

Sanal para yatırımı ve satışı insanlar tarafından rağbet görmekte ve her geçen gün gelişmektedir. Bitcoin madenciliği çok bilinmekle birlikte alım satımı zor olduğu için alternatif sanal paralar meydana çıkmıştır.

Bitcoin Ve Altcoin Farkları Nelerdir?

Sanal para yatırımı ve satışı insanlar tarafından rağbet görmekte ve her geçen gün gelişmektedir. Bitcoin madenciliği çok bilinmekle birlikte alım satımı zor olduğu için alternatif sanal paralar meydana çıkmıştır. Bitcoin sanal paranın en güzel yanı güvenilir olması ve insanların ilgisinin üzerinde olmasıdır. Bitcoin alternative olarak bilinen Altcoin çeşitleri de hizmete sunulmuştur. Altcoin ve bitcoin algoritmaları oldukça benzerdir. Bitcoin 9 senelik bir kripto para sistemi olduğu için yeni çıkan altcoinlerden daha çok ilgi görmüştür. Fakat altcoinlerin yeni piyasaya çıkması, geniş işlem seçeneğine sahip olması anlamına da gelmektedir.

 

En bilinen altcoin çeşitleri Ethereum ve Litecoin ’dir. İlk çıkan altcoin para sistemi ise Ripple’dır. Fakat Bitcoin daha fazla insana hitap etmektedir. Altcoinler yeni başlayanlar için uygundur. Dikkat edilmesi gereken ilk şey güvenilir bir yerden alım satımı gerçekleştirmenizdir. Altcoinler Bitcoin kadar yüksek kar getirmez, fakat yeni kullanıcılar için Altcoinden başlamak tavsiye edilir. Elektronik para sistemini bilmeyenler için güzel bir avantajdır. Özellikle Litecoin insanlar tarafından benimsenmiştir. Litecoin, Bitcoin işlemlerinden daha hızlıdır.

https://coinreyting.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ