Sanikhaber.com

Bedrettin Ekdi ile Söyleşi

Bedrettin Ekdi ile Söyleşi

 

Ülkemizin önde gelen ekonomist iş adamlarından biri olarak nitelendirilen Bedrettin Ekdi son katıldığı söyleşide gündeme dair pek çok konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gerçekleştirilen söyleşide Somali’de bulunan yoksul halka gıda yapılmasından ülkemizin ekonomik anlamda saldırılara maruz kaldığı olaylar hakkındaki görüşlerini dile getiren Bedrettin Ekdi, aynı zamanda ülkemizin bu zor süreç nasıl sıyrılıp en zararla çıkabileceği konusunda önerilerde bulundu.

Somali’de Yer Almakta Olan Yoksul Halka Yardım Kampanyası

60 Köy sahibi ve aynı zamanda 5 bin kişinin dahil olduğu Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük aşiretlerinden birinin lideri olan Bedrettin Ekdi, küçük yaşlarda başladığı ticaret hayatında kısa bir süreç içinde çok büyük ve başarılı işlere imza atmayı başarmış bir iş insanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ünlü iş insanı Ekdi, son katıldığı söyleşinin gündem maddelerinden biri olan Afrika’nın yoksul ülkeleri başlıklı oturumda; burada yaşamlarını sürdürmekte olan yoksul halkın ihtiyaçlarının en kısa zaman içerisinde giderilmesi gerektiği konusunda görüşlerini bildirdi. Diğer bir yandan Ekdi, kendisinin de ön ayak olacağı bir yardım kampanyasının Somali için düzenlenebileceğinin altını çizdi.

Bedrettin Ekdi: Ülke Olarak Zor Bir Süreçten Geçiyoruz

Katıldığı söyleşi programında konuşmacı olarak yer alan ve güçlü bir ekonomist kimliğine sahip olan Bedrettin Ekdi, yıllardır sektörün içerisinden gelen biri olarak elde ettiği deneyim ve bilgilere dayanarak ülkemizin çok zor bir süreçten geçtiğini, ancak halkımızın inancı ve siyasi otoriterlerin alacağı tedbirler ile bu zorlu süreci en az zararla atlatabileceğimizi vurguladı. Bu süreçte ihtiyacımız olan tek şeyin, daha fazla çalışmak, üretmek, tasarruflu olmak, milli üretimimiz olan ürünlere yönelmek ve sabır olduğunun altını çizen Bedrettin Ekdi, herkesin dikkatli davranması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ