Sanikhaber.com

BBC’nin Yaptığı Araştırmada Dünyaca Ünlü Kahve Zincirlerinden Koliform Bakterisi Çıktı!

BBC’nin Yaptığı Araştırmada Dünyaca Ünlü Kahve Zincirlerinden Koliform Bakterisi Çıktı!

Dünyaca Kahve Zincirlerinde Bakteri Alarmı !

Dünyaca ünlü kahve zincirlerinin de bulunduğu kahvecilerden alınan deneklerin içinde koliform bakterilerine rastlandı. BBC’nin yaptığı araştırmada, dünyaca ünlü kahve zincirlerininde insan sağlığı için oldukça tehlikeli olan koliform bakterilerine rastlanıldı. Dünyaca ünlü kahve zincirlerinden alınan denekler laboratuar ortamında uzmlanlarca incelendi.

Sonuçlar oldukça tehlikeli !

BBC araştırmacılarının aldıkları örneklerden sonra yaptıkları deneyler sonucunda ortaya çıkan gerçekler pek iç açıcı değil. Sonuçlar, kahve zincirlerinin ürünlerinde 3/10 oranında koliform bakterisinin bulunduğunu ortaya çıkardı. Bu ortaya çıkan oran oldukça tehlike bir durumun olduğunu göstermektedir. Koliform bakteriler, hastalığa yol açan patojenlerin taşınmasından başka insan sağlığı içinde tehlike oluşturuyor.

Kahve Firmalarından Bakteriler Hakkında Açıklama Geldi !

Kahve firmalarının yaptıkları açıklamada, hijyen sorununu son seviyede yükseltiklerini ve ciddiye aldıkları ayrıca müşterilerinin sağlığının kendileri için herşeyden çok önemli olduklarını söyledi. Firma sözcüsü, yapılan bu iddialarla iligili olarak çalışmalar başlattıklarını da ekledi.

Koliform nedir?

Koliform bakterisi; toprak bitki ve sıcakkanlı hayvanların mide-bağırsak kanalında yer alır. Bu bakteri grubu genellikle suda bazı bağırsak parazitlerinin ve patojenlerin kontaminasyonu’nun olup olmadığının iyi bir belirleyicisidir. Bu bakterinin kirlilik kaynakları lağım suyu bulaşmış bitkiler, mikroplu tanklar, hayvan dışkısı gibi geniş bir alanı kapsar. Evcil hayvanlar da bu kirliliğe yer açmaktadır. Çoğu koliform bakterisi doğal su kaynaklarına, insan ve hayvan dışkısı veya atık suların karışması şeklinde doğrudan temas haline geçer.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ