Sanikhaber.com

Bayram Trafiğinin Başlamasıyla Birlikte Kaza Haberleri De Gelmeye Başladı… İşte İlk Kazalar

Bayram Trafiğinin Başlamasıyla Birlikte Kaza Haberleri De Gelmeye Başladı… İşte İlk Kazalar

Sabah ilk saatlerinde bayram tatili öncesinde son iş gününe sakin başlayan İstanbul trafiği, öğleden sonra tatilcilerin yola çıkmasıyla beraber yoğunluğunu hemen arttırdı. Her iki köprüde de trafik neredeyse durma noktasına gelerek, art arda gelen kaza haberleri de İstanbulluları üzmeye başladı.

İstanbul’da etkili olan bayram tatili trafiği, sürücülere çok zor anlar yaşatıyor maalesef. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde devam eden üst yapı çalışması ile beraber trafiği olumsuz etkilenirken, Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprüsündeki trafik yoğunluğu da dikkatlerden kaçmadı.

Özellikle İstanbul’un çıkış noktalarındaki gişelerde çok uzun araç kuyrukları göze çarptı. Çamlıca gişeler, Mahmutbey, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin yoğunluk haritasında göze çarpan önemli noktalar. Anadolu yakasında TEM ve D-100’deki trafik Kocaeli sınırına gelmiş durumda. İBB’nin trafik yoğunluğu haritasında yoğunluk yüzde 48 olarak belirlendi. Akşam saatlerine doğru trafik yoğunluğunun daha da artması muhtemel.

Diğer yandan bu geceden itibaren kamunun işlettiği  köprü ve otoyollar 4 gün ücretsiz hizmet verecek. Özel sektörün işlettiği  Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü’nden geçişlerden ise ücret alınacak.

SON YAŞANAN KAZALAR

Son gelen haberlere göre, Basın Ekspress yolu Kuyumcukent-Havaalanı yönünde sağ şeritte gerçekleşen hasarlı trafik kazası nedeniyle bir şerit trafiğe kapandı.

İstanbul’da son bir saat içinde gerçekleşen iki kazayla ilgili durum ise şöyle:
D100 Anıtmezar-Otakcılar yönü sol şeritte zincirleme trafik kazası. 1 şerit trafiğe kapalı durumda. D100 Küçükçekmece-Hacışerif yönü sol şeritte araç arızası bölgedeki trafiği çoğaltıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ