Sanikhaber.com

Başbakan Binali Yıldırım: Karadeniz İnsanı Mücadelecidir, Zorlukların Üstesinden Gelmeyi İyi Bilir.

Başbakan Binali Yıldırım: Karadeniz İnsanı Mücadelecidir, Zorlukların Üstesinden Gelmeyi İyi Bilir.
  • Ekonomi
  • 22 Mayıs 2017
  • Başbakan Binali Yıldırım: Karadeniz İnsanı Mücadelecidir, Zorlukların Üstesinden Gelmeyi İyi Bilir. için yorumlar kapalı
  • 555 KEZ OKUNDU
 Başbakan Yıldırım, ‘Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın (KEİ) 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi’nde bazı açıklamalarda bulundu. İnsanların, malların, hizmetlerin ve sermayenin çevre ülkeler arasında serbestçe dolaşımına izin vermezsek bütün bunların hiç bir anlamı olmaz. Son iki yılda bölge ülkeleri arasındaki yapmış olduğu ticaretin gerilemiş olması bu durumda yapmamız icap eden önemli mevzular olduğunu bize göstermektedir. 10 yıl içerisinde hayata geçirdiğimiz Marmaray, Osmangazi Körüsü, Fatih Sultan Mehmet köprüsü gibi büyük ölçekli projelerle batıyı, doğuya, kuzeyi, güneye birbirine bağlamış bulunuyoruz. İstanbul’daki üçüncü havalimanının da hizmete açılmasıyla bölge dünyanın önemli transfer merkezleri haline gelecektir.
Amaçlarımız ve hedeflerimiz bundan sonra teşkilatın daha çok yol almasını sağlamaktı ve sonuç odaklı işbirliği gerçekleştirmektir. Karadeniz İşbirliği Teşkilatı çok önemli bir teşkilattır. Birliğin üyeleri dünya ticaretinde güzel bir paya sahiptir. 25 yılda her türlü negatifliğe rağmen önemli başarılı işlerin üstesinden gelmiştir. Bu havzada 350 milyon insan yaşıyor. Bölge güçleniyor, ekonomisi büyüyor ağırlığı gün geçtikçe giderek çoğalıyor. Beşeri münasebetlerle ülkelerimiz gün ve gün gelişmektedir.

 Karadeniz İnsanı Her Şeyin Üstesinden Gelir

Bazı ülkelerle tesis ettiğimiz vize kolaylığı ve ulaşım altyapısının kuvvetlendirilmesinde çok önemli hissesi vardır. Ülkelerimiz arasında ara sıra siyasi yönde olumsuzluklar olabilir, bunlar gelip geçer. Hiçbir zaman yakın işbirliğine ters bakmamalıyız. Karadeniz insanı mücadelecidir, zorlukların üstesinden gelmeyi iyi bilir. Karadeniz hepimiz için hoşgörünün, çalışkanlığının merkezi olmaması için hiçbir sebep yoktur diyerek konuşmalarına son verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ