Sanikhaber.com

Başbakan Yardımcısı Veysi Kanık Sakarya’ da Meydana Gelen Olayla İlgili Konuştu

Başbakan Yardımcısı Veysi Kanık Sakarya’ da Meydana Gelen Olayla İlgili Konuştu

Başbakan Yardımcısı olan Veysi Kaynak Sakarya’ da meydana gelen olayla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Veysi Kaynak, “Sakarya’daki dehşet tablosu bizim milletimize yakışan bir tablo değildir” sözlerini söyledi.

Kaynak, “Dün Sakarya’ da yaşanan hadise kime karşı yapılırsa yapılsın Türk, Arap, Suriyeliye hiç fark etmez. İnsanlığın vicdanın bittiği yerdir. Vahşetin en yüksek boyutudur. 9 aylık hamile hanım, 10 aylık bir çocuğu var ve kendisi iki cani tarafından maalesef katledildiler. Suriye’den kaçanlar zaten tecavüze uğramamak, katledilmemek için kaçmışlardır. Elbette yerli ya da muhacir kim suç işlemişse o suç cezasız kalmaz.” ifadelerini kullandı. Suriyeli vatandaşların Anadolu ‘yu sığınma yeri olarak gördüklerini ve bu yüzden geldiklerini söyleyen Veysi Kaynak, Türkiye’ nin sığınmacıları ülkesine alarak tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini de sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz gün Sakarya’ da meydana gelen olayın dehşet verici olduğunu söyleyen Veysi Kaynak, “Dün Sakarya’da yaşanan hadise, kime karşı yapılırsa yapılsın, Türk, Arap, Suriyeliye hiç fark etmez, insanlığın vicdanın bittiği yerdir. Vahşetin en yüksek boyutudur. 9 aylık hamile hanım, 10 aylık bir çocuğu var ve kendisi iki cani tarafından maalesef katledildiler. Suriye’den kaçanlar zaten tecavüze uğramamak için katledilmemek için kaçmışlardır. Elbette yerli ya da muhacir kim suç işlemişse o suç cezasız kalmaz. O suçun cezasız kalmaması için bizim yapacağımız insan olarak, birey olarak, kolluk kuvvetlerine yardım etmek, suç işleyeni ihbar etmek ve yargı organlarının önüne çıkmasını sağlamaktır. Dolayısıyla önceki günkü dehşet tablosu bizim milletimize yakışan bir tablo değildir.” ifadelerini kullandı.

Kışkırtanlar Yurtdışından

Ankara, Eskişehir, Samsun ve Sakarya’ da da benzer olayların yaşandığını söyleyen Veysi Kaynak, sözlerine şunları ekledi:

“Ankara’daki çok ilginçtir. Bıçaklanan bir Türkmen muhacir gelmiş ama ‘muhacirler bir Türk gencini bıçaklar’ diye Ankara’nın göbeğinde kitleleri galeyana getirip harekete geçirdiler. Sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Dairesi, bu kışkırtmaların sosyal medya üzerinden yapanları tespit etti. İşin ilginç tarafı bu hesapların kışkırtmayı yapan, provokasyon yapan bu hesapların yarısından çoğu yurt dışı menşeli. Bu bize aynı Gezi olaylarını hatırlatıyor. Dolayısıyla bizim milletimiz 6 yıldan beri Suriyelileri ve eskiden beri Iraklı, Filistinli, Libyalı, Afganlıları muhacir olarak gördü. Asla mülteci olarak görmedi. Ve ev sahibi zihniyetiyle hareket etti. Bütün muhataplarımıza bunu övünerek söylüyoruz.”

Sağduyulu Olmamız Lazım

Türkiye de huzurun her şeyden önemli olduğunu söyleyen Veysi Kaynak, “Gezi olaylarına benzer bir hadisenin yurt dışından köpürtülmesi insanlarımızın galeyana getirilmesi ve buna malzeme olarak da kendi can emniyeti için kendi namusu için ülkemize sığınanların üzerinden çok acıtıcı sahnelerin ortaya çıkması yüreğimizi derinden yaralamıştır. Bu kışkırtmalar, belki hadisenin sonuna geldiğimiz su süreçte Türkiye’ yi Astana’ da masadan kaldırtmak amacıyla olabilir. Bizim sağduyuyu elden bırakmamız lazım. Bizim hoşgörüyü, bize ayırıcı vasfımızı veren ev sahipliğimizi, yardıma, ihtiyaç sahibine olan yardımseverliği asla elden bırakmamız gerekir.” diyerek sözlerini noktaladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ