Sanikhaber.com

Başbakan Binali Yıldırım İbadi ve Jagland İle Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ve Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile görüşme gerçekleştirdi.

Başbakan Binali Yıldırım İbadi ve Jagland İle Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, İbadi ve Jagland ile bir telefon görüşmesi yaptı.

Başbakan Yıldırım-İbadi’yi tebrik etti

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, İbadi ile yapmış olduğu telefon görüşmesinde, Musul’un ahiren DEAŞ’tan kurtarılması çerçevesinde Irak hükümetini kutlama yaparak, tahrip olan tarihi şehrin tekrardan imarına Türkiye’nin katkı vermeye hazır olduğunu söyledi.

İbadi Türkiye ile her alanda iş birliği yapmaya hazır

Başbakan Binali Yıldırım, terörle mücadele dahil, yakın bölgedeki gelişmeler bağlamında Irak hükümeti ile iş birliğini sürdürmeye kararlı olduklarını söyledi.

Irak Başbakanı İbadi ise Türkiye ile her alanda iş birliği yapmaya hazır olduklarını söyleyerek, Irak’ın kuzeyinde gelişmelere dair bilinen tutumlarını açıkladı.

Olumlu olarak geçen görüşmede, bölgede gelişmeler hakkında görüş alışverişi yapıldı.

15 Temmuz darbe girişimi bağlamında, Türkiye ile dayanışma içinde

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, Jagland ile yapmış olduğu telefon görüşmesinde Avrupa Konseyi ile yakın işbirliğini sürdürmeye kararlı olduklarını söyleyerek, Avrupa Konseyi’nin öneriler çerçevesinde yaptıkları düzenlemelerin dikkate alınmasını ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası zamanda Türkiye’ye daha çok anlayış gösterilmesini beklediklerini söyledi.

Genel Sekreter Jagland ise sene dönümünü geride bıraktıkları 15 Temmuz darbe girişimi bağlamında, Türkiye ile dayanışma içinde olduklarını söyleyerek, diyalog ve işbirliğin devam ettirilmesine önem verdiklerini belirtmiş oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ