Sanikhaber.com

Barcelona’lı Yıldız Lionel Messi’ye 21 Ay Hapis Cezası Verildi!

Barcelona’lı Yıldız Lionel Messi’ye 21 Ay Hapis Cezası Verildi!
 Arjantinli futbolcu Lionel Messi’nin vergi kaçırmaktan yargılandığı dava bugün sonuçlandı. Barcelona’lı dünyaca ünlü yıldız Lionel Messi’ye hapis cezası onaylandı. 21 Ay hapis cezası verilen Lionel Messi’ye vergi kaçırması yüzünden ceza verildi. Yalnız İspanya’da yasalar gereği 2 yıldan az hapis cezası alanlar denetimli serbestlik yasasından yararlandığı için Barcelona’lı yıldız futbolcu hapse girmeyecek.
 2007,2008 ve 2009 yıllarında toplam 3.5 milyon Euro vergi kaçırma suçundan yargılanan yıldız futbolcu Lionel Messi bu paranın tamamını faiziyle beraber ödemesine rağmen suç işlediği için ceza almaktan kurtulamadı. Babası Jorge Messi ile beraber yargılanan dünyaca ünlü yıldız futbolcu 21 ay hapis cezası mahkeme tarafından onaylandı. Denetimli serbestlikten yararlanan Lionel Messi ve babası Jorge Messi 21 aylık ceza’nın 15 aya düşürülmesi karar verildi.
 Lionel Messi Kimdir?
Lionel Messi, 24 Haziran 1987 tarihinde dünyaya gelmiştir. İtalyan kökenli bir ailenin dördüncü çocuğu olarak Risario, Arjantin’de dünyaya geldi. Fabrika işçisi olan babası Jorge Messi, aynı zamanda Grandoli adlı yerel bir futbol kulübünün de antrenörlüğünü yapmaktaydı. Lionel Messi, beş yaşındayken bu yerel kulüpte forma giymeye başladı ve  futbol hayatına atılmış oldu. 1995 yılında, Newell’s Old Boys adlı kulübe transfer oldu. Burada oynarken River Plate adlı Arjantin birinci ligi takımından teklif aldı, yalnız o sıralarda büyüme hormonu yetersizliği teşhisi konuldu. River Plate, haftada 900 dolar civarında olan tedavi masraflarını ödeyecek durumda değildi; Messi’nin spor hayatı tehlikeye girmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ