Sanikhaber.com

Bakan Mehmet Müezzinoğlu’ ndan 200 Bin Kişiyi Sevindirecek Haber! İmzalar Yarın Atılacak

Bakan Mehmet Müezzinoğlu’ ndan 200 Bin Kişiyi Sevindirecek Haber! İmzalar Yarın Atılacak

Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu, 200 bine yakın kamu işçisini sevindirecek haberi vererek toplu sözleşmeler ile alakalı anlaşma sağlandığını ifade etti.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 200 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşmeler ile ilgili anlaşmanın gerçekleştiğini sözleşmeleri ise yarın Başbakan Binali Yıldırım’ ın törene katılımıyla atılacağını söyledi. Dün gece Bursa Büyükşehir Belediyesi’ ne bağlı Doburca Tesisleri’ nde gazetecilerin karşısına geçen Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kamu işçileri ile ilgili olan toplu sözleşme konusunun çözüldüğünün haberini verdi. Yaklaşık 1,5 aydır kamu işçileri ile ilgili olan toplu sözleşme esaslarını Türk-İş Başkanı’ nın başkanlığında olduğu sendika ile görüşüldüğü ifade eden Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Özellikle Ramazan ayında devam ettiğimiz çalışmaları, bayramdan hemen sonraki günlerde, Perşembe Cuma günü yaptığımız çalışmalarda büyük bir olgunluk noktasına getirdik” ifadelerini kullandı.

Başta Türk İş ve diğer sendika başkanlarına bunların yanında Maliye Bakanı ve hükümete de teşekkürlerini ileten Mehmet Müezzinoğlu şunları söyledi:

“Hükümetimize de teşekkür ediyorum işçilerimizin enflasyona karşı korunması, enflasyona ezdirilmemesi, mümkünse enflasyonun üzerinde bir artışı sağlayabilmek adına onların taleplerini karşılama gayreti içinde olduk ve sayın Başbakanımıza burada özellikle teşekkür etmek istiyorum o da bu anlamda bizim yüzde 90’lara varan uzlaşımızı yüzde 100 noktasına taşıdı inşallah pazartesi günü saat 11.00 de Sayın Başbakanımızın Başkanlığında Türk-İş Başkanımız ve bizler 190 bin, yaklaşık 200 bin işçimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza törenini yapmış olacağız. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Sayın Başbakanımız pazartesi günü saat 11.00’de Bakanlar Kurulu öncesi toplantıda anlaşmayı kamuoyuna duyuracak.”

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun önderliğinde yapılan ‘Adalet Yürüyüşü’ ile ilgli konunun adalet ile ilgili olmadığını, siyasetçilerin ülmemizin ve milletimizin geleceği için ‘akıl ve alın teri’ dökmesini söyleyerek, “Biz özellikle 15 yıldır bu milletin yarınlarını muasır medeniyet seviyesinin üstündeki o hedefi yakalayabilmesi için akıl teri döküyoruz. Alın teri döküyoruz. CHP lideri ve ekibi ise ayak teri dökmeye devam ediyorlar buyursunlar ayak teri dökmeye devam etsinler.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ