Sanikhaber.com

Bakan Çelik: Haksız kazanç yapan 5-6 firmayı izliyoruz ,Her şeyin farkındayız !

Bakan Çelik: Haksız kazanç yapan 5-6 firmayı izliyoruz ,Her şeyin farkındayız !

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et fiyatları ile ilgili olarak yatığı son açıklamada, “Karkas etin 22 lira maliyeti varsa nasıl 45’e satıyorsunuz? Nasıl kıymayı 40 liraya, kuşbaşını 45 liraya satıyorsunuz? Böyle bir kar anlayışı olur mu? Anlamayana anlatmasını da biliriz ” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ankara Büyükşehir Belediyesinin hastalıktan ari işletmelere ait çiğ sütün satışına yönelik açtığı “Süt Satış Noktası” tanıtım programında medya mensuplarının sorularını cevapladı.

KURBANLA İLGİLİ HİÇ BİR  SORUN YOK

Dişi hayvanların kurbanlık alanına girmeyeceğini belirten  ve maliyetinden çok yüksek et satımına da kesinlikle  müsaade etmeyeceklerini söyleyen

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, üreticinin sonuna kadar yanında olduklarını kaydetti. Çelik, “Dişi hayvanlar kesinlikle kesilmeyecek ama laktasyon dönemini tamamlamış olan, üreme durumunu yitirmiş olan  hayvanlarla ilgili kesim raporla gerçekleşecek. Kesim alanlarına dişi hayvan sokulmayacak. Herkes tedbirini buna göre alsın. Şu anda stoklarımızda 1 milyon 200 bin büyükbaş kurbanlığa hazır hayvan var. 4 milyon civarında da küçükbaş hayvan var. Kurbanla ilgili hiç bir  sorun yok” diye konuştu.

HAKSIZ KAZANÇ YAPAN 5-6 FİRMAYI İZLİYORUZ

Bakan Çelik, “Karkas et satışının neden 28, 29 liraya çıkardınız? Bunlar tespit ediliyor. Biz daha Et ve Süt Kurumu olarak regülasyona başlayalı 1 yıl oldu. Spekülatif oyunculara karşı üreticinin karını kesinlikle güvence altına alıyoruz. Üreticinin yanındayız. Hak ettiğinin dışında üreticiden malı alıp haksız kazanç yapan 5-6 firmayı izliyoruz. Bunlara kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bedelini 80 milyona ödetmeye çalışanlar bunun bedelini ödeyecekler. Protein herkesin alması gereken büyük bir ihtiyaç.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ