Sanikhaber.com

Aziz Nesin’in Oğlu Ali Nesin Gelen Tepkiler Üzerine Yeni Bir Mesaj Yayınladı

Aziz Nesin’in Oğlu Ali Nesin Gelen Tepkiler Üzerine Yeni Bir Mesaj Yayınladı

Türk edebiyatının ünlü yazarlarından biri olarak kabul edilen Aziz Nesin’in oğlu, matematik profesörü olan Ali Nesin’in Atatürk’ün adını verdiği Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi binası il alakalı yazmış olduğu cümleler tepkiler ile karşılaşmıştı. Binanın çirkin olduğunu belirten Nesin, duvarında Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünün yazmasını da yazısında eleştirmişti. Nesin, sosyal medyada yer alan tepkilerden sonra yeni bir yazı paylaştı.

Ali Nesin kullandığı sosyal medya hesabından Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi binasının fotoğrafını ekleyerek şöyle yazdı: “Burası Ankara Üniversitesi, Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi binası. Bu çirkin binayı yapan, yapmakla kalmayıp çok beğenip aydınlatan, en az dört bayrakla donatan, Atatürk’ün oldukça basit bir cümlesini üniversite duvarına kazımaya değer gören zihniyet elbette öğrenciler için bir masa, iki bank, üç güneşlik koymayı akıl edemezdi. Çünkü bu dalkavuk sefiller için genç ile davar arasında bir fark yoktur.”

1935 senesinde kurulan fakültenin duvarında Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünün yer almasını da eleştiren Ali Nesin’in “Bu dalkavuk sefiller için genç ile davar arasında bir fark yoktur” yazısı sosyal medyada tepkilre sebep oldu.

TEPKİLERDEN SONRA YENİ MESAJ YAYINLADI

Nesin, sosyal medya da kendisine karşı yapılan tepkilerden sonra yeni bir yazı paylaştı. Nesin:

Twitter’da bana “pis herif, haşere, salon halısına sı..n çocuk, bölücü, iğrenç, gerizekâlı, sı..ın, Cumhuriyet düşmanı, gerici, meczup, avanak, şerefsiz, yalaka, eşek, gerzek, s….. g..” diyerek DTCF binasının aslında güzel olduğunu kanıtlamaya çalışıyor solcu ve kemalist vatandaşlarımız. Böyle dile böyle zevk! Şeytan, işi gücü bırak, bunların ipliğini pazara çıkar diyor! dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ