Sanikhaber.com

AŞÇILIK KURSLARI VE KARİYER

AŞÇILIK KURSLARI VE KARİYER

 

Aşçılık Mesleğine Nasıl Başlamalı?

Hayallerinizdeki meslek aşçılık mı? Aşçılığın hayalinizdeki meslek olmasına gerek yok, her yaşta yapabileceğiniz, son derece keyifli ve üretken olmanızı sağlayarak size vizyon katacak özel mesleklerden biri olması yeterli. Klasik işlerden sıkılmış olabilirsiniz ve meslek hayatınızda bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle iyi bir kurumdan profesyonel aşçılık mesleği için eğitim almanız gerekir. Ya da meslek olarak değil tamamen hobi olarak yapmak isteyebilirsiniz. Hobi olarak aşçılık yapabilmeniz için de sadece 2 aylık bir eğitim sürecinden geçmeyi tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen kurumları istekleriniz doğrultusunda aşçılık kursları veriyor üstelik son derece profesyonel bir eğitmen kadrosu ile birlikte.

Aşçılık Kursları Ve Programları Hakkında

Aşçılık kursları arasında yer alan profesyonel aşçılık eğitimi yaklaşık 8 ay sürer ve bu eğitimin içinde staj imkanı da vardır. Böylece teoride öğrendiklerinizi saygın işletmelerde staj yoluyla pekiştirerek gireceğiniz sınavda başarılı olma şansınız artıyor. Staj yerleştirmeleri eğitim aldığınız kurum tarafından gerçekleştiriliyor. Sadece 4 ayı kapsayan stajsız profesyonel aşçılık eğitiminde de eğitim sonunda MEB’in açtığı sınava katılıp başarılı olduktan sonra aşçılık yapabilmek için uluslararası düzeyde temel seviyeye ulaşmış olursunuz. Eğer dilerseniz sadece pastacılık ve ekmekçilik alanında da profesyonel eğitim alarak profesyonel bir aşçı olabilirsiniz. Bunun için oluşturulmuş program da 8 ay sürecek ve bunun 4 ayı akademideki eğitim, diğer 4 ayı da profesyonel bir işletme mutfağında göreceğiniz staj ile geçecektir. Bu eğitimin de stajsız olanı mevcuttur. Eğitim sonunda MEB tarafından açılan sınavda başarılı olmanız halinde profesyonel pastacılık ve ekmekçilik kariyerinize bir işletme mutfağında başlamanıza herhangi bir engel olmayacaktır. Eğitimler sadece bu kadar da değil, dilerseniz chef & owner kurslarına da katılabilirsiniz. Kendi işletmenizin şefi olmak istiyorsanız bu eğitimi tercih edebilirsiniz. İşletmenizi bir markaya taşıyabilmek için son derece uygun bir kariyer seçimidir. Tüm eğitimlerin içine bir de işletmeciliğin de eklendiği, son derece kapsamlı bir eğitimdir ve aşçılık kursu olarak en iyisi verilmektedir.

En İyi Aşçılık Kursu

Tüm aşçılık kursları için Chef’s Table kurumunu tercih edebilirsiniz. Tüm detayların yer aldığı link: https://chefstable.com.tr/

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ