Sanikhaber.com

Arabistan Çalkalanıyor Vermiş Olduğu Emir İle Prensi Tutuklattı

Suudi Arabistan’ Prens Saudi bin Abdulaziz bin Musaed bin Saud bin Abdulaziz, sosyal medya hesabından yayınlanan videolardan sonra Kral Selman’ın vermiş olduğu talimatıyla tutuklandı.

Arabistan Çalkalanıyor Vermiş Olduğu Emir İle Prensi Tutuklattı

Suudi Arabistan prenslerinden biri olan Saudi bin Abdulaziz bin Musaed bin Saud bin Abdulaziz, sosyal medya hesabından bir şahısa silah doğrulttuğu videoların yayılmasından sonra hemen tutuklandı.

PRENS SOSYAL MEDYADA VİDEO PAYLAŞMIŞ

Suudi prensin tutuklanması, Çarşamba günü Youtube ve Twitter’da yayınlanan ve prensin başından kanlar akan bir adama silah doğrulttuğu kısa videolardan sonra geldi.

VİDEODA BİR ADAMI VURUYOR

Youtube’da 760 binden çok defa görüntülenen videolardan biri, bir masanın üzerinde 18 şişe viski ve bir tomar para olduğu görülüyor.

Bir diğer videoda ise arabada oturan bir adamın başından kanlar aktığı bir diğerinde ise prensin bir sandalyede oturan adamı yumrukladığı görülüyor.

ÇOK BÜYÜK TEPKİ YAĞDI

Videoların sosyal medyada viral olmasından sonra, Arap kullanıcılar “Prens halkı çiğniyor” etiketini kullanarak olayla ilgili tepkilerini paylaştı.

KRAL SALMAN TALİMAT VERDİ

Suudi Arabistan devlet televizyonu, Kral Salman’ın olayın tamamı aydınlatılması ve olaya karışanların tutuklanması için emir verdiği, Kral’ın ayrıca olayla bağlantılı hiç kimsenin şeriat kanunlarına göre karar veren mahkemelerin kararı olmadan serbest bırakılmaması talimatını verdiğini söyledi.

KRALİYET AİLESİNİN AYRICAKLIKLARI VAR AMA…

Suudi Arabistan’dan kraliyet ailesi üyeleri ayrıcalıklı statüleri ve gizli aylık ödenekleri var fakat soruşturma dokunulmazlığı bu ayrıcalıklardan biri değil.

Geçtiğimiz Ekim ayında, çok nadir olarak görülen soruşturmalardan birinin neticesinde, bir adamı silahla vurarak öldüren Suudi bir prens idam yapılmıştı.

2015’te tahta oturan Kral Salman, daha evvel de vatandaşlara kaba davranma görüntüleri bakanları görevden almış ve bir fotoğrafçıya tokat atan kraliyet mahkemesinin üst düzey bir üyesini kovmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ