Sanikhaber.com

Antalya Gelen Turist Sayısında Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Antalya Gelen Turist Sayısında Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından açıklanan verilere göre geçtiğimiz haziran ayında Antalya’ ya 1 milyon 500 bine yakın yabancı turist geldiği ve bu rakamın geçtiğimiz seneye göre yüzde 103′ lük bir artış gösterdiği belirtildi. Sözlerine 2-3 gün içerisinde geçtiğimiz 80 yılın en sıcak günlerini geçirdiklerini ekledi.

Münir Karaloğlu nem oranın ise yüzde 10′ a kadar düştüğünü söyledi ve “Havanın sıcak, nemin ise düşük ve ormanların ağırlıklı kızılçam olması,  bölgemizin yangın riskini çok artırıyor. Alanya’daki orman yangını dün itibarıyla  kontrol altına alınmıştı, şu anda soğutma çalışmaları tamamlanmak üzere ancak  yangın riskimiz devam ediyor. Bugün Manavgat ve Kaş ilçelerinde yangınlarımız  var.” sözlerini söyledi. İtfaiye ekiplerinin her yangına müdahaleye gittiğini söyleyen Vali Münir Karaloğlu “Bu  sıkıntılı dönemi inşallah daha az yangınla atlatabiliriz.” dedi. Vali vatandaşlardan çağrıda bulunarak sıcak havalarda ormanlarda ateş yakmamaları ve en ufak bir yangı olayında çağrı merkezlerini aramalarını istedi.

Alanya da çıkan yangının neden kaynaklı olduğunu tespit etmek için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Münir Karaloğlu “Hem yanan alan miktarı hem de neden  çıktığıyla ilgili net bilgileri önümüzdeki günlerde ifade edebileceğiz. Tahmini  rakamlar var ama onları şimdi söyleyip kafaları karıştırmaya gerek yok.  Çalışmalar tamamlandığında bu bilgileri kamuoyuyla paylaşırız.” sözlerini söyledi. Antalya’ ya gelen turist sayısının her geçen gün arttığını söyleyen Münir Karaloğlu sözlerine şunları ekledi:

“Önümüzdeki günlerde 69 bin yolcu sayısını geçeceğimizi tahmin  ediyoruz. Elimizdeki veriler onu gösteriyor. Haziran ayını 1 milyon 500 bin  yabancı turist sayısını geçerek tamamladık. Haziran ayı itibarıyla geçen seneye  göre gelen turist sayısı yüzde 103 artış kaydetti. Bundan sonraki süreçte de bu  artışın devam etmesini temenni ediyoruz. Bu yılki hedefimiz olan 10 milyon  yabancı turist sayısını geçeriz diye temenni ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ