Sanikhaber.com

Annesiyle Aynı Kaderi Paylaştı İkiside 28 Bıçak Darbesi Alarak Öldü!

Annesiyle Aynı Kaderi Paylaştı İkiside 28 Bıçak Darbesi Alarak Öldü!

İzmir’in Buca ilçesinde geçen sene meydana gelen kanlı cinayetteki sır çözülemiyor. 33 yaşında ki Rüya Polat geçtiğimiz sene evinde 28 bıçak darbesi alarak vahşice öldürülmüş halde bulundu. Cinayetin işlendiği gün eşi cezaevinden izinli olarak çıkmıştı ve cesedi eşi A. Polat buldu. 1 yıl cinayet zanlısı olarak cezaevinde kaldı yalnız delil olmadığı için serbest bırakıldı. Talihsiz kadının Annesi de 28 yerinden Hollanda’da bıçaklanmış ve cinayete kurban gitmişti. Rüya Polat henüz 1 yaşındayken kendisini terk eden babasını yıllar sonra çok aradı ve İran’da buldu ama babası onunla görüşmek istemedi. Yaşanan cinayet 9 nisan 2016 tarihinde Buca’nın Şirinyer tarafının Efeler mahallesinde gerçekleşti. Emlak işi A. Polat emlak işi yapıyordu ve yaralama sonucu menemen cezaevine girmişti. Cezaevinden izinli olarak ayrılan A. Polat o geceyi eşi Rüya Polat ile geçirdi ve ertesi sabah erkenden eş dost ziyaretine gitti, eve geldiğinde zile basmasına rağmen kapıyı açan olmadığını görünce kapıyı çilingire açtıran A. Polat eve girdiğinde Rüya Polat’ın cesediyle karşı karşıya kaldı.

Rüya Polat’ın ağzına yastık koyularak 28 yerinden vahşice bıçaklanarak öldürüldüğü öğrenildi. Genç kadının cesediyle karşılaşan A. Polat emniyete götürülerek ifadesi alındı. Rüya Polat’ın cinayetiyle hiç bir ilgisinin olmadığını söyleyen A. Polat tutuksuz yargılanarak serbest bırakıldı ve yatmakta olduğu cezaevine geri döndü. Ama Menemen Kapalı Cezaevi’nden tahliyesinin arkasından tekrar hakkında aynı suçtan işlem başlatıldı.
A. Polat’ın verdiği ifadesinde cinayet günü gittim dediği yerlerde olmadığı öğrenilerek yalan söylediği ortaya çıktı. Ve cinayetin işlendiği gün arabalı vapurla Karşıyaka’ya geçmekte olduğunu ve aracından hiç inmediğini ortaya atan A. Polat bu söylediğinin de yalan olduğunu güvenlik kameralarını inceleyen emniyet ekipleri, Suçlunun 14.10’da arabasından indiğini ve elinde bulunan bir poşeti denize attığı öğrenildi. Denize atılan poşette cinayeti işlediği bıçağın olma ihtimaliyle Deniz Şube Müdürlüğünde çalışan dalgıç polisler arama yaptı yalnız denizin dibinde aşırı derecede madde olduğu için şüphelenilen bıçağı bulamadı. Emniyet ekipleri sağlam delil olarak ortaya çıkardığı görüntüleri tekrar hazırlayıp adliyeye gönderdi, ve A. Polat cezaevine gönderildi.
Delil Yetersiz Olduğu İçin Beraat Etti
Eşini öldürdüğü düşünülen A.Polat İzmir 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandıktan sonra dosyayı inceleyen mahkeme heyeti A.Polat için delil yetersizliği verdi ve tahliye edildi. A.Polat’ın tahliye edilmesi sonucunda Rüya Polat’ın ailesi İzmir Bölge Adliye Mahkemesin’den olumlu sonuç alamazlarsa Yargıtay’a temyizde bulunacaklar. Sonuç olarak Rüya Polat’ın ölümü sır olarak kaldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ