Sanikhaber.com

Amerika Teröristlere Silah ve Mühimmat Desteğinde Bulundu

Amerika Teröristlere Silah ve Mühimmat Desteğinde Bulundu

Suriye sınırlarında terör örgütü gruplar DEAŞ’ a karşı mücadele ettikleri gerekçesiyle bölgede bulunan terör örgütlerine Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’dan silah yardımı geliyor.

Türkiye’de kanlı ve hain saldırılarda bulunan PKK terör örgütünün Suriye’de bulunan kolu YPG’ye sağlanan silah yardımının sevkiyat görüntülerini paylaştı.

100 TIR MÜHİMMAT VE SİLAH PKK’YA GÖNDERİLDİ

Suriye’nin kuzey doğu bölgesinde bulunan Kamışlı’dan Büyük Tır’lara alınan cephane ve silahlar YPG’li teröristlere teslim edilmek üzere yola çıktı.

15 Mayıs ve 20 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen iki farklı silah sevkiyatı kapsamında 100 Tır dolusu silah PYD/PKK’ya teslim edildi.

Türkiye’ye Satışı Yapılmayan Tanksavar Füzeleri De Gönderilen Silahlar Arasında

PKK/PYD terör örgütlerinin bölgelerinden kayıt edilerek sosyal medya platformlarında paylaşılan görselleri incelen ekipler, en son gerçekleşen mühimmat sevkiyatlarına değin örgütün elinde, Amerika Birleşik Devletleri yapımı çoklu roket atar rampaları, MK19 bomba atar, 80 ve 120 milimetre havan, M4 Cabrine ve M16 piyade tüfekleri, Cougar tipi zırhlı personel aracı ve Humwee tipi askeri araçlar ile birlikte Türkiye’nin almak istemesine rağmen satışı yapılmayan FGM-148 Javelin tank savar füzelerin listeye dahil olduğu tespit edildi.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beyaz saraya ziyareti sırasında görüşen Trump ve Erdoğan, Yaptıkları basın açıklamasında kritik bölgedeki hareketliliğe değinmiş ve DEAŞ a karşı mücadelede Türkiye ve Amerika’nın her daim işbirliği içerisinde hareket edeceği bilgisini paylaşmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ