Sanikhaber.com

Amerika’ dan Terör Örgütü PKK/PYD’ ye 184 Tır Dolusu Mal Gönderildi!

Amerika’ dan Terör Örgütü PKK/PYD’ ye 184 Tır Dolusu Mal Gönderildi!

Amerika’ nın PKK/PYD terör örgütüne DEAŞ ile mücadele adıyla askeri yardımları halihazırda devam etmekte. İki sevkiyat şeklinde askeri araç gereçler taşıyan 184 tane tır PKK/PYD Rakka’ nın kuzeyinde yer alan kampına doğru Amerika tarafından gönderildi.

Amerika Birleşik Devleti’ nin Suriye de bulunan terör örgütü  PKK/PYD’ ye DEAŞ grubuyla mücadele adı altında yaptığı yardım sonucu 184 tır askeri mühimmatlar ile birlikte yola çıktı.

Alınan bilgilere göre 5 Temmuz tarihinde 82 ve 9 Temmuz tarihinde 102 olmakla beraber toplam da 184 askeri mühimmat ve araç taşıyan tırlar Irak sınırından geçti ve örgütün kontrolünde olan Haseke’ ye gitmiş oldu.

Sevkiyatta zırhlı Hummer jiplerinin de olması dikkatleri çekerken, iddialara göre bu sevkiyatın Rakka’ yı DEAŞ’ tan almak amacıyla son hamle olarak görüldüğü yazıldı.

Geçtiğimiz ay da sevkiyatlar devam etmiş 5 Haziran da 60, 12 Haziran da 20, 16 Haziran da ve 21-26 Haziran tarihlerinde toplam 120 adet tır PKK/PYD terör örgütüne teslimat yapmıştı.

Amerika Savunma Bakanlığı olan Pentagon’ dan edinilmiş olan bilgilere göre, içlerinde PKK/PYD’ nin de yer aldığı terör gruplarına 12 bin tane kalaşnikof, 6 bin tane makineli tüfek ve 3 bin 500 tanede ağır makineli tüfek ile birlikte 3 bin tane  Amerikan yapımı olan RPG-7 bununla birlikte yine Amerikan Yapımı olan AT-4 ve Rus Yapımı olan SPG-9 tanksavarların da yer aldığı gözlemlenmişti. Askeri silahların yanı sıra 100 tane keskin nişancı tüfeği, 235 tane havan topu, 450 tane PV-7 tipli gece görüş dürbünleri son olarak 150 tane kızılötesi lazer aydınlatıcı dürbünlerin terör örgütlerine gittiği görülmüştü.

Amerika’ nın öncüsü olduğu Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu 6 Haziran tarihinde başladığı söylenmişti ancak Amerika terör örgütü PKK/PYD’ ye 2016′ nın Nisan ayından itibaren askeri yardımda bulunuyordu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ