Sanikhaber.com

Adana’da İntikam İçin Cinayet İşlediler, Müebbet Hapis Cezasına Çarptırıldılar

Adana’da İntikam İçin Cinayet İşlediler, Müebbet Hapis Cezasına Çarptırıldılar

Adana’da yaşanan bir olay sonrasında verilen bilgilere göre Hikmet Kartal ismindeki 46 yaşındaki bir bayanın 10 sene önce kocasının öldürüldüğü ve çocuklarını intikam hırsıyla yetiştirdiği iddia edildi. Hikmet Kartal, Serdar Kartal, Aziz Kartal ve ailenin 8 akrabası için çıkarıldıkları savcılıkta ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilerek mahkemeye sevk edildi.

Öğrendiğimiz bilgilere göre Mehmet Kartal isminde bir adam 10 sene evvel Mehmet Özacar ile şiddetli bir kavgaya tutuştu. Olaydan sonra öfkesi dinmeyen Mehmet Özacar, Kartal’ı öldürdü. Kasten adam öldürme suçundan hakkında dava açılan ve mahkemeye çıkarılan Özacar için 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Olay cinayet ve hapisle sonuçlanırken aileler de birbirine karşı husumet beslemeye başladı. Verilen bilgilere göre Hikmet Kartal intikam planları yapıyordu. Hikmet Kartal’ın oğlu Serdar Kartal, Gülhan Alparslan’dan para alarak Marmaris’e gitti ve oraya bir dükkan açtı.

Babasını öldüren adamın ailesinin kendi ailesini sıkıştırdığını öğrenen Serdar Kartal, apar topar Adana’ya döndü. Aziz Kartal ile birlikte Seydi Özacar’ın işlettiği küçük bir büfeye giderek Özacar’ı orada öldürdü. Cinayetle ilgili polis kuvvetlerinin başlattığı detaylı araştırma ve soruşturma dahilinde Hikmet Kartal, Serdar Kartal ve Yener Sari tutuklandı.

Olayla ilgili soruşturmasını bitiren Cumhuriyet Savcısı iddianamesini hazırladı. Seydi Özacar’ın, intikam amacıyla öldürüldüğünü dile getiren savcı, Serdar ile Aziz Kartal hakkında kan gütme saikiyle öldürmeden ağırlaştırılmış müebbet, Hikmet Kartal için ise azmettirmeden müebbet, Yener Sari, Gülhan Alparslan, Mehtap Örs ve Enes Akıncı hakkında cinayete iştirakten müebbet, Zeynep Doğan, Veli Örs, Abdullah  ve Gurur Alparslan hakkında ise suç delillerini gizleme suçundan 5’er yıla kadar hapis cezası istemiyle 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı. Şüpheliler önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ